Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
04/08/2017 - 06:35

Chirurdzy chcą zrekonstruować czaszkę Tomasza Brzeskiego. Dokonają cudu?

W swojej dramatycznej i pełnej determinacji walce o powrót do zdrowia Tomasz Brzeski ciągle posuwa się do przodu. Jak relacjonuje żona sportowca, coraz lepiej radzi sobie z mówieniem. Teraz czeka go ciężka operacja. Choć cudem przeżył wypadek w Tatrach, nie ma części czaszki. Chirurdzy chcą czaszkę zrekonstruować.

Ani on, ani jego żona i trzy córki, nie poddają się. Badania tomografem wykazały nieodwracalne zmiany w mózgu, ale wyroku lekarzy sportowiec nie przyjął do wiadomości. Tomasz Brzeski ze wszystkich sił walczy o powrót do zdrowia. Znajomi i przyjaciele kibicują mu w jego morderczych zmaganiach i z nadzieja wyczekują dobrych wieści na jego stronie na Facebooku. Małymi kroczkami, ale ciągle Brzeski posuwa się do przodu.

Choć Tomasz Brzeski cudem przeżył wypadek w Tatrach, nie ma części czaszki. Chirurdzy z chcą czaszkę zrekonstruować.

 Byliśmy z Tomkiem na konsultacji w Katowicach u profesora Adama Maciejewskiego. Tomek dzielnie zniósł podróż i z niecierpliwością czekał na lekarza - pisze na Facebooku Agnieszka Brzeska.

-  Po oględzinach usłyszeliśmy decyzję o rekonstrukcji czaszki. Decyzja bardzo ucieszyła nas wszystkich. Tomek z radości wsunął z nami kebeba, a w drodze powrotnej bardzo pilnował sprzętu w karetce, bo stwierdził, że jak spadnie mu na głowę to może go zabić. Tak więc podróż była bardzo radosna. Dzień dla Tomka mega męczący, pełen wrażeń i wspaniałych wiadomości. Pan Bóg cały czas nad nami czuwa, przeciera ścieżki i...jutro prowadzi nas na Wierchomlę. żeby spotkać się z ludźmi o wielkim sercu. 

Operacja została zaplanowana na 7 września.Po ciężkim wypadku sportowiec wymaga kosztownej rehabilitacji, która pozwoli mu odzyskać sprawność i wiarę w siebie. Dlatego 13 sierpnia o godz. 19. na sądeckim Rynku odbędzie się Koncert dla Tomka w wykonaniu Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego, który przygotował program muzyczny "Mistrzowie Ballady: Stachura, Cohen, Dylan".

Czytaj też Nie godzi się z wyrokiem lekarzy. Mordercza walka Brzeskiego o powrót do zdrowia

 Podczas koncertu zostaną zlicytowane portrety artystów pędzla znanego z malowania murali w Nowym Sączu magistra Morsa. Obrazy związanych z Nowym Sączem aktorów i muzyków Mors namalował przy z okazji Imienin Miasta.  Rehabilitację sportowca będzie można wesprzeć poprzez zakup cegiełek "Piątka dla Tomka". Portrety zostały wykonane techniką szablonu.  Mors sportretował aktorów: Jerzego Schejbala, Katarzynę Ucherską, Katarzynę Zielińską; Leszka Mazana oraz piosenkarkę Majkę Jeżowską. Nie zabrakło również portretu Tomasza Brzeskiego.

"Piątka dla Tomka" rozkręca się na całego. Facebook zapełniają kolejne filmy przyjaciół, którzy dla niego i za niego biegają i wspinają się po górach i zdobywają szczyty w nadziei, że wkrótce ponownie do nich dołączy.

Przeczytaj też  Tomasz Brzeski walczy o powrót do zdrowia. Przed nim długa droga. Czekają go jeszcze „krew, pot i łzy”?

Przeczytaj też 

Droga Tomasza Brzeskiego: z podsądeckiej wioski na najwyższe szczyty

Tomasz Brzeski miał wypadek w Tatrach. Sportowiec z Rytra walczy o życie

Adam Małysz budzi ze śpiączki Tomka Brzeskiego

Prezydent Duda też modli się o wygraną Brzeskiego ze śmiercią

 (ami) fot. Facebook
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe