Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
28/01/2023 - 10:25

Chwile grozy na moście heleńskim w Nowym Sączu. Młody mężczyzna próbował targnąć się na życie

To były chwile grozy! Zdesperowany mężczyzna próbował targnąć się na własne życie. Chciał rzucić się z mostu do rzeki. Bardzo szybko na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe i straże pożarne.

Samobójca na moście w Nowym Sączu

Na moście im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, który zwany jest również mostem heleńskim, w piątkowy wieczór, po godzinie dwudziestej pierwszej, rozegrały się sceny mrożące krew w żyłach. 24-letni mężczyzna próbował targnąć się na własne życie.

Był tak zdesperowany, że chciał rzucić się do Dunajca. Na szczęście osoby, które tamtędy przejeżdżały albo przechodziły w porę zareagowały. Wezwały pomoc i próbowały zachęcić 24-latka, aby nie robił niczego głupiego i aby wrócił w bezpieczne miejsce. Mężczyzna posłuchał i zszedł z mostu. 

Zobacz też Tragedia w sądzie. Długo go reanimowali, jego życia nie udało się uratować 

Po chwili na sygnale przyjechała policja, pogotowie ratunkowe i straże pożarne. Ratownicy medyczni udzielili pomocy zdesperowanemu mężczyźnie i przewieźli go do szpitala, gdzie zostanie poddany opiece lekarskiej. Jak na razie nie wiadomo, co skłoniło go do tego, że chciał popełnić samobójstwo.

Wiele osób zastanawia się, jakie były przyczyny tego tragicznego zdarzenia i czy istnieje jakieś rozwiązanie, które mogłoby pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom. Tym bardziej, że to już kolejna próba samobójcza na Sądecczyźnie w ostatnich dniach. 

W ciągu ostatnich tygodni mieliśmy kilka przypadków osób, które chciały odebrać sobie życie. Tak jak już informowaliśmy, 20 stycznia na swoje życie targnął się mieszkaniec Marcinkowic. Chłopak miał zaledwie 15 lat, a przed sobą całe życie. Niestety na ratunek było za późno. Gdy go znaleźli już nie żył.

To smutna i przerażająca sytuacja, która pokazuje, że wiele osób cierpi z powodu różnych problemów i trudności. W takiej sytuacji ważne jest, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób zagrożonych samobójstwem i zapewnić im odpowiednią pomoc.

Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć

Jeśli masz myśli samobójcze lub znasz kogoś, kto ma takie myśli, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Istnieje wiele źródeł wsparcia, aby pomóc i ci  przejść przez trudniejsze momenty życia. Dlatego zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać z bliskim przyjacielem lub rodziną, aby uzyskać wsparcie i wyrażać swoje uczucia.

Jeśli czujesz się zagubiony, beznadziejny lub beznadziejna, pamiętaj, że zawsze istnieje wyjście z trudnej sytuacji. Nie jesteś sam i możesz skorzystać z pomocy. Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, na przykład z rodziną, przyjaciółmi, lekarzem lub terapeutą. Oni mogą ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub przynajmniej wsparcie.

Jeśli masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi ludźmi, możesz skorzystać z telefonów zaufania lub linii pomocy, które są dostępne przez całą dobę. Pamiętaj też, że Twoje uczucia są mogą być tymczasowe i przemijające. Minie trudny czas i pojawi się nadzieja.

Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub wezwij pomoc. Nie czekaj. Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Popowice)Dziękujemy za przesłanie błędu