Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 17:40

Ciąg dalszy remontu drogi w Tęgoborzy. Utrudnienia potrwają jeszcze tydzień

W poniedziałek pisaliśmy o utrudnieniach na drodze powiatowej na 1552K Tęgoborze – Chomranice. Powodem są trwające prace związane z układaniem nowej nawierzchni asfaltowej, która będzie odporna na wilgoć, koleiny, mróz oraz inne uszkodzenia. Uciążliwości w Łososinie Dolnej potrwają jeszcze kilka dni.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował o kolejnych remontach na drodze powiatowej nr 1552K Tęgoborze – Chomranice. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój materiałów budowlanych odpowiedzialne za modernizację dróg spółki są już w stanie budować nawierzchnie o wysokiej jakości i trwałości, które będą służyć jej użytkownikom przez lata.

Mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień od poniedziałku 23 listopada do soboty, 28 listopada. Droga ma być całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku przebiegającym przez miejscowość Zawadka. Prace mają trwać w godzinach od 7.30 do 18. Droga była zamknięta już w tym tygodniu na odcinku przebiegającym przez Chomranice. Wówczas mieszkańcy omijali utrudnienia obwodnicą północną Nowego Sącza i drogą powiatową na 1551K Limanowa – Chełmiec.

Czytaj też: Plotki w sprawie ośrodka zdrowia w Tęgoborzy. Zamkną przychodnię na zawsze?

Aby uniknąć korków kierowcy mogą skorzystać z objazdu drogą gminną Świdnik-Podchełmie oraz drogą powiatową nr 1553K Tęgoborze – Wronowice do drogi krajowej nr 75 w miejscowości Tęgoborze, natomiast samochody ciężarowe kierowane będą przez Nowy Sącz.

W razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych termin zamknięcia drogi może ulec wydłużeniu. Miejmy jednak nadzieję, że to nie nastąpi, a remont skończy się tak szybko, jak to możliwe. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu