Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
01/03/2021 - 17:55

Co dalej z budową krytego lodowiska? Oferty wyższe niż zakładano

Przetarg na budowę zadaszonego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu został unieważniony. Dlaczego? Złożone oferty przewyższały i to znacznie kwotę, jaką miasto zamierzało wydać na tę inwestycję.

Budowa tego obiektu jest kolejną, po modernizacji odkrytego basenu nad Łubinką, sztandarową inwestycją prezydenta Ludomira Handzla. Do przetargu na budowę zadaszonego lodowiska stanęły dwie firmy i złożyły oferty.

Czytaj także: Nowy Sącz: kryte lodowisko uratowane! Rada Miasta zmieniła zdanie

Jedna z nich opiewała na kwotę 5,9 mln złotych, a druga na kwotę 8,1 mln złotych. Obie znacznie przewyższały sumę, którą miasto zaplanowało na to zadanie w tegorocznym budżecie.

Przypomnijmy, że na budowę nowego zadaszonego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej została zabezpieczona kwota około 4 mln złotych. Dwie złożone oferty znacznie przekraczają pulę pieniędzy, jaką miasto zamierzało wydać na realizację tej inwestycji.

- Moją intencją jest wybudowanie tego lodowiska – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Przetarg został unieważniony. Zaprosimy więcej wykonawców do uczestnictwa w przetargu.

W ogłoszeniu o unieważnieniu postępowania czytamy, że "zamawiający nie może zwiększyć kwoty, która zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia". Oznacza to, że trzeba będzie ogłosić nowy przetarg. Zapewne budowa lodowiska przesunie się w czasie. Czy uda się w tym roku wybudować ten obiekt?

Czytaj także: Kryte lodowisko w Nowym Sączu? Pierwszy krok zrobiony

Kryte lodowisko będzie budowane obok hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie to hala, która zostanie obudowana konstrukcją drewnianą. Obiekt będzie miał też odpowiednią izolację termiczną. Takie zabezpieczenie umożliwi korzystanie z tego obiektu wiosną i jesienią. Izolacja termiczna ma także chronić budynek przed nadmiernym przegrzewaniem się. Dach krytego lodowiska ma być pokryty specjalną membraną.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020