Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
12/07/2018 - 06:50

Co ma słynna fotomodelka „Dżoana” Krupa do budowy schroniska w Nowym Sączu?

Słynna polska modelka Joanna Krupa, wśród Polaków zwana pieszczotliwe „Dżoaną” znana jest ze swojego ogromnego zaangażowania na rzecz ochrony zwierząt na całym świecie. Teraz postanowiła wesprzeć sądeczankę Beatę Zygadło Sapok, która od lat walczy o budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Jak to tego doszło?

Sądeczanin Dariusz Żelasko, który od wielu lat pracuje jako steward w największych liniach lotniczych kilka dni temu był w Los Angeles. Tam spotkał wspominaną top modelkę, której nagrania i kampanie internetowe na rzecz ochrony zwierząt od wielu lat przyciągają uwagę mediów na całym świecie.

Pan Dariusz, którego mieliśmy już okazję przedstawić Czytelników w publikacji Sądeczanin dwa razy odebrał poród w samolocie. Ale to nie wszystko.... jak widać postanowił to spotkanie wykorzystać na rzecz akcji, która od wielu miesięcy angażuje tysiące sądeczan.

Chodzi o budowę schroniska dla zwierząt w Nowym Sączu. Pani Beta Zygadło Sapok zebrała ok. 5,5 tysiąca podpisów pod petycją w tej sprawie skierowaną do władz miasta. 

Ostatecznie dzięki zaangażowaniu i determinacji pani Beaty miejsce dla pokrzywdzonych przez los zwierzaków w końcu powstanie na osiedlu Tłoki a miasto już ogłosiło przetarg na te inwestycję w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Zobacz też: Nowy Sącz: Uda się wybudować schronisko dla zwierząt? Miasto ogłosiło przetarg

Wieść o żelaznej konsekwencji i uporze sądeczanki za pośrednictwem pana Dariusza jak widać trafiła do celebrytki i spotkała się z jej ogromnym uznaniem. Krupa nawet napisała w tej sprawie liścik, w którym życzyła swojej ideowej siostrze szczęścia i nazwała ją Aniołem.

Zdjęcia już trafiły na Facebook i są świetnym dowodem na to, że nic tak nie łączy obcych ludzi jak wspólne cele – w tym wypadku walka o godne życie dla naszych braci mniejszych. To również dowód  na to, że sądeczanie – mamy tu na myśli pana Dariusza – nawet tysiące kilometrów od rodzinnego miasta o Nowym Sączu nie zapominają.

Z racji popularności modelki post na pewno zostanie zauważony w Polsce i być może - taką mamy przynajmniej nadzieję - okaże się świetna przeciwwagą dla skandalu z psami z przetrzymywanymi w bloku przy Zamenhofa nagłośnionego przez TVN. 

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu