Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13/03/2020 - 15:25

Co z sesjami rady gmin w Kamionce Wielkiej, Łabowej i Nawojowej?

Ze względu na panującą w całym kraju sytuację epidemiologiczną, wydarzenia sportowe oraz kulturalne zostały odwołane. A co z sesjami rad gmin?

- Mimo, iż w zeszłym tygodniu podaliśmy termin zwołania sesji rady gminy, to jednak mając na uwadze obecną sytuację, związaną z koronawirusem, nie mogę jeszcze potwierdzić czy się odbędzie. Czekamy na decyzje odgórne od wojewody. Jeżeli takie się nie pojawią, to na ten moment, sesja powinna odbyć się zgodnie z planem, czyli w poniedziałek o godz. 16:00 – mówi Przemysław Sulewski z urzędu gminy w Łabowej.

Również pracownicy urzędu gminy w Nawojowej, nie mogą dziś podać konkretnych informacji: - Na ten moment nie planujemy zwoływania sesji rady gminy. Oczywiście w razie potrzeby, zgodnie z przepisami, z 7-dniowym wyprzedzeniem, radni i mieszkańcy otrzymają informacje o ewentualnym posiedzeniu rady gminy – Danuta Cycoń-Dobosz

O informacje poprosiliśmy także Małgorzatę Antkiewicz-Wójs, sekretarz gminy Kamionka Wielka: - Wstępnie, sesja rady gminy planowana jest pod koniec miesiąca. Mamy do podjęcia uchwały, lecz w zależności od rozwoju sytuacji na terenie gminy, w przyszłym tygodniu będziemy podejmować stosowne decyzje.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: UG Kamionka WielkaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)