Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
04/12/2021 - 15:30

Coraz więcej pacjentów z COVID-19. Ten szpital już pęka w szwach

Stuprocentowe obłożenie łóżek covidowych. Gdy tylko jakieś się zwalnia to błyskawicznie jest ono zajmowane przez kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem. Taka jest, niestety rzeczywistość w małopolskich szpitalach. W naszym regionie nie tylko sądecki szpital pęka w szwach. Podobnie jest w Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

Kierujący tą placówką medyczną dyrektor Marcin Radzięta nie ukrywa, że sytuacja, dotycząca obłożenia łóżek covidowych nie poprawia się. Tak jest przynajmniej od kilku tygodni. Każde łóżko covidowe, które się zwolni, niemal natychmiast jest zajmowane przez kolejnego pacjenta, który musi być hospitalizowany.

Czytaj także: Nowy Sącz: tylu pacjentów z COVID-19 na intensywnej terapii dotąd nie było

- Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna – mówi dyrektor Radzięta. – Obecnie dla pacjentów, którzy zachorowali na COVID – 19 mamy 94 łóżka i wszystkie są zajęte.

Także i w limanowskim szpitalu liczba chorych zmagających się z koronawirusem, którzy są obecnie podłączeni do respiratora przewyższa liczbę przygotowanych łóżek. W tej lecznicy dla pacjentów covidowych wygospodarowano dziesięć stanowisk respiratorowych, a obecnie do tej aparatury jest podpiętych dwunastu chorych zakażonych koronawirusem.

- W limanowskim szpitalu mamy stuprocentowe obłożenie miejsc covidowych – dodaje nasz rozmówca

Jeśli taka trudna sytuacja będzie się utrzymywała, to już zastanawiamy się nad poszerzeniem bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19.

W limanowskim szpitalu w oddziały covidowe zostały przekształcone oddziały pulmonologii (36 łóżek), połowę oddziału Chorób Wewnętrznych (20 łóżek) i oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej (ponad 30 łóżek).

[email protected], fot. Szpital w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu