Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
31/08/2019 - 21:20

Cud ludzkich serc w Tyliczu. Dwunastoletni Norbert jest już po terapii

Chorobą 12-letniego Norberta Gumoli, cierpiącego na neuroblastomę w ubiegłym roku żyła cała gmina Krynica. W zbiórkę pieniędzy (1,6 mln zł), koniecznych na leczenie chłopca, zaangażowanych było wiele osób. Norbert w kwietniu zakończył terapię. Teraz rodzina dziękuje wszystkim za wsparcie.

W ubiegłe wakacje rodzina 12-letniego Norberta Gumoli zbierała pieniądze na leczenie swojego syna, chorego na neuroblastomę. W zbiórkę zaangażowanych było wiele osób, dlatego podczas Dożynek Gminnych w Tyliczu, tata chłopca podziękował wszystkim za serce i wsparcie.

Na jednym ze stoisk z napisem „Norbert dziękuje, darmowy poczęstunek serwuje, „można było degustować regionalne smakołyki. 

Norbert przeszedł 5 cykli immunoterapii przeciwciałami anty GD2, pobudzający układ odpornościowy i zwalczający komórki rakowe, mogące znajdować się w organizmie. Takie leczenie jest zawsze indywidualnie opracowane dla każdego pacjenta.

Terapia chociaż bardzo ciężka i wyczerpująca dla organizmu  była dla chłopca konieczna.

Po wielu staraniach, licznych zbiórkach charytatywnych i dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia udało się zebrać 1, 6 mlm złotych.

Norbert zakończył leczenie w kwietniu. Jeszcze przez 5 lat chłopiec będzie jeździł na badania kontrolne.


(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu