Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/10/2018 - 13:05

Cud się stał pewnego razu. Pogoda w telewizorze dla Nowego Sącza od prezesa TVP

Jak mówi stare porzekadło "gdzie diabeł nie może tam babę pośle", co ma dowodzić kobiecej skuteczności w załatwianiu spraw trudnych. To, co nie udało się wiceprezydentowi Gwiżdżowi, udało się kandydatce do prezydenckiego fotela Iwonie Mularczyk. Nowy Sącz znalazł się na telewizyjnej mapie pogody. Sam prezes TVP Jacek Kurski poinformował o swojej decyzji na Twitterze. Dziwnym trafem "dało się" akurat w czasie wyborów, a wcześniej było to niemożliwe

Atak, jaki Iwona Mularczyk tuż przed pierwszą turą wyborów przypuściła na prezesa Jacka Kurskiego w sprawie prognozy pogody na telewizyjnej mapie, okazał się skuteczny. Sprawa została szybko klepnięta i to, czego nie mógł załatwić wiceprezydent Jerzy Gwiżdż załatwiła pretendentka do rządów w magistracie.

Czytaj też Nowy Sącz pojawi się na mapach pogody TVP. Mularczykowa nam to załatwi?

Nowy Sącz na ekranach telewizorów pojawił się niemal natychmiast. Siedemnastego października Mularczyk poinformowała o swoim piśmie wysłanym w tej sprawie do prezesa TVP, a już dwa dni później Kurski zaćwierkał na Twittera o swojej błyskawicznej decyzji.

Czy związany z PiS prezes publicznej telewizji taki prezent zrobił mieszkańcom pomijanego dotąd miasta zupełnie przypadkowo? Argumenty Gwiżdza i Mularczykowej były takie same: że Nowy Sącz to stolica subregionu, że informacje o pogodzie potrzebne są turystom...Teraz się dało, wcześniej nie.

Czytaj też Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu. Róże, selfie i akty pod płotem [ZDJĘCIA]

No i wszyscy są zadowoleni. Iwona Mularczyk może powiedzieć "gdzie diabeł w sprawie prognozy nie może, tam babę pośle, co ma dowodzić jej - czytaj prezydenta miasta  -skuteczności - a mieszkańcy miasta, którzy do sprawy podchodzili ambicjonalnie "bo nie jesteśmy jakąś tam prowincją" też są zadowoleni. Jednym słowem, jeśli trzymać się  porzekadeł "...i wilk syty i owca cała" .

[email protected] fot.JMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe