Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
20/03/2023 - 15:25

Czas na oczyszczenie Jeziora Rożnowskiego! W gminie Grybów wiedzą jakie to ważne

O tym jak ważne dla całej Sądecczyzny jest Jezioro Rożnowskie nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym też samorządy powiatu nowosądeckiego, które przyjmują apel poparcia dla inicjatywy jego oczyszczenia podniesionej przez SKT Sądeczanin. Nie inaczej było w gminie Grybów.

Rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego

Cały region żyje w ostatnich miesiącach tym tematem. Rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego jest przecież dla niego szansą na ratunek. Przypomnijmy, że pomysł ten podnieśli członkowie Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Przed kilkoma miesiącami swoje podpisy na tablicy z apelem utworzenia dedykowanego funduszu celowego, dzięki któremu można będzie uporządkować gospodarkę komunalną, zagospodarować brzegi, głównie poprzez ich oczyszczanie, złożyło wielu samorządowców.

Uchwały popierające inicjatywę są przyjmowane przez kolejne gminy. Do tej zrobiły to już Gródek nad Dunajcem, Nawojowa, Stary Sącz, Nowy Sącz, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Korzenna, Kamionka Wielka, Łososina Dolna, Rytro, miasto Grybów, Łabowa i powiat nowosądecki. W poniedziałek pochylili się nad również radni gminy Grybów.

Gmina Grybów popiera oczyszczenie Jeziora Rożnowskiego

Nie mogło być inaczej. Radni również oni poparli ten pomysł. Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na sali, a więc: Marcin Bednarz, Adrian Czochór, Piotr Fyda, Antoni Gruca, Kazimierz Igielski, Monika Janur, Grzegorz Karakuła, Krzysztof Koszyk, Antoni Kruczek, Marian Kruczek, Maria Michalik, Krzysztof Oleksy, Krzysztof Osmoła, Anna Poznańska, Jan Radzik, Jan Smoła, Stanisław Szambelan, Marzena Szyszka i Jacek Ziębiec.

- Uchwała wchodzi w życie po dzisiejszej sesji. Podpisuję się pod nią. Oby znalazły się środki zewnętrzne, które pozwolą na to żeby Jezioro Rożnowskie było oczyszczone i w dobrej kondycji – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” Jacek Migacz, wójt gminy Grybów.

Wkrótce projekt uchwały pojawi się również na sesjach kolejnych gmin powiatu nowosądeckiego. Przypomnijmy, że zbiórka podpisów poparcia cały czas trwa. Więcej o samej inicjatywie przeczytacie TUTAJ. ([email protected], fot.: screen/ sesja Rady Gminy Grybów)

Dziękujemy za przesłanie błędu