Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/06/2017 - 11:40

Czas odpocząć! W sądeckich szkołach po raz ostatni zadzwonił dzwonek [ZDJĘCIA]

Oceny były gorsze lub lepsze, ale najważniejsze, że zaczynają się wakacje. Uczniowie odebrali dziś swoje świadectwa. Najlepsi otrzymali pamiątkowe nagrody za stuprocentową frekwencję na zajęciach i bardzo dobre wyniki w nauce. Jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu?

Uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się o godz. 9 na mszy św. w kościele na Starym Cmentarzu.  Potem oficjalne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej. 

- W naszej szkole naukę zakończyło ponad ośmiuset uczniów – mówi Dorota Smaga, dyrektor II LO w Nowym Sączu.  

Uczniowie i nauczyciele sądeckiej „dwójki”wysłuchali podsumowujące rok szkolny przemówienia, a najlepsi uczniowie odebrali nagrody i świadectwa za najwyższe wyniki w nauce i stuprocentową frekwencję.

Zobacz także: Wakacje tuż, tuż... Uczniowie sądeckich szkół planują już wypoczynek

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego, najzdolniejszym uczniom wręczył stypendia naukowe.

- Świadectwa z wyróżnieniem odebrało w naszej szkole aż  127 najzdolniejszych uczniów  - mówi z dumą Dorota Smaga.- Byli też tacy, którzy dodatkowo mieli jeszcze stuprocentową obecność na lekcjach. Uroczystość zakończenia roku szkolnego, była także okazją do rozdania stypendiów ufundowanych przez marszałka województwa małopolskiego. W II LO aż trzynastu uczniów otrzymało tę nagrodę. Podobno jest to najwięcej – dodaje Smaga.

- Żaden przedmiot nie sprawił mi większej trudności. Lubię się uczyć i nauka łatwo wchodzi mi do głowy. Zakończyłam ten rok szkolny ze średnią ocen 4.75 i stuprocentową frekwencją - mówi Magdalena Żygłowicz, uczennica klasy 1c.

Zobacz także: Nad morze, w góry, a może do... pracy? Czy sądeczanie mają już plany na wakacje?

- Jestem uczennicą I klasy o profilu matematyka, fizyka, angielski. Ten rok szkolny udało mi się zakończyć ze świadectwem z czerwonym paskiem i średnią ocen 5,06. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka i nie miałam z nią żadnych problemów – opowiada z uśmiechem Monika Pyrek.

- Dla mnie w tym roku najtrudniejszym przedmiotem była biologia. Kiedyś chciałabym studiować medycynę i zostać chirurgiem plastycznym- tłumaczy Klaudia Gajdosz, uczenica II LO.

- Najtrudniejszym dla mnie przedmiotem była matematyka i język angielski. Chciałabym kiedyś studiować filologię angielską, dlatego w przyszłym roku więcej czasu poświęcę temu przedmiotowi - mówi Kinga Tokarczyk, uczennica klasy 2 i.

RG (r.gajewski@sadeczanin.info), Fot. RG

Czas odpocząć! W sądeckich szkołach po raz ostatni zadzwonił dzwonek
Uczniowie odebrali świadectwa z lepszymi bądź gorszymi ocenami. Najlepsi otrzymali pamiątkowe nagrody za stu procentową frekwencję na zajęciach i bardzo dobre wyniki w nauce. A jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu?


Dziękujemy za przesłanie błędu