Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
23/11/2018 - 18:25

Czego życzył ustępujący prezydent Nowak prezydentowi Handzlowi?

Ustępujący prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak przekazał na inauguracyjnej sesji nowemu prezydentowi symboliczny klucz do bram miasta. Ludomirowi Handzlowi życzył...

Prezydent Ryszard Nowak rządził miastem przez trzy kadencje, czyli przez dwanaście lat. Już rok temu podjął decyzję, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w tegorocznych wyborach. Podczas pierwszej sesji inaugurującej nową, pięcioletnią kadencję RM  przekazał uroczyście Ludomirowi Handzlowi ster rządów w mieście.

- Jestem przekonany, że to co przed nami, będzie dla nowosądeczan niezwykle ważne - powiedział Ryszard Nowak. - Proszę liczyć na wsparcie nie tylko moje, ale przede wszystkim ludzi, którzy przez całe lata pracowali dla miasta i sądeczan. Różniliśmy się niejednokrotnie, nawet czasami mocno, ale każdemu z nas przyświecało to, że pracujemy dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Prezydent Nowak nie krył, że przed Ludomirem Handzlem stoi trudne zadanie.

- Wierzę, ufam i zrobię wszystko, by rzeczywiście to, co zostało powiedziane zarówno przez pana, jak i wszystkich, którzy uczestniczyli w tych, nazwijmy to „zawodach”, zostało spełnione. To będzie tylko i wyłącznie dobrze dla miasta. Ja w dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem i życzę tego wam wszystkim i nam wszystkim. Nie ma we mnie odrobiny zawiści, złości, jest tylko cel.

- Przecież w tym mieście żyjemy, po tych ulicach będziemy dalej chodzić i życzę, byśmy chodzili wszyscy z podniesionym czołem. Każdy z nas, bez względu na poglądy, chce by w tym mieście żyło się nam dobrze, jeszcze lepiej. Życzę z całego serca dobrych decyzji, samych sukcesów, bo sukces prezydenta, jest sukcesem Nowego Sącza, a sukces rady miasta, to sukces mieszkańców Nowego Sącza. Jestem przekonany, że tak będzie. Głowa do góry! Wszystkiego dobrego.

Ryszard Nowak przekazał prezydentowi Ludomirowi Handzlowi symboliczny klucz do bram miasta

- Niech ten klucz otwiera wszystkie drzwi, wszystkie bramy, a przede wszystkim skarbce - dodał Ryszard Nowak.

Podczas wczorajszej sesji obecni byli dwaj Honorowi Obywatele Miasta Nowego Sącza: Krzysztof Pawłowski i Zbigniew Konieczek. Ten ostatni wręczył Ludomirowi Handzlowi obraz, wykonany przez nowosądeczanina, studenta ASP we Wrocławiu.

Gratulacje prezydentowi składali także między innymi: sportowcy, środowisko nauczycieli sądeckich, Zespół Regionalny „Lachy”, przedstawiciel NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele Koalicji Nowosądeckiej, a także były dyrektor I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu Aleksander Rybski.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu