Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
14/09/2020 - 12:50

Czekali na inwestycję ponad dekadę. Przyszła wójt i sprawę załatwiła

Mieszkańcy Nowej Wsi od lat słuchali obietnic o wybudowaniu przy miejscowej szkole boiska sportowego. Niestety, nigdy nie udało się zrealizować planów. Wójt Marta Słaby również obiecała mieszkańcom, że boisko będą mieć. Udało jej się pozyskać ponad 300 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu na tę inwestycję. Nowa Wieś wreszcie doczeka się miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas.

Wójt gminy Łabowa Marta Słaby, fot. Facebook

Boisko przy szkole w Nowej Wsi pozostawało przez lata tylko w marzeniach mieszkańców. Wieczne obietnice, że dzieci będą miały porządną infrastrukturę do uprawiania sportu, kończyły się na niczym.

- Mieszkańcy, którzy teraz mają po trzydzieści, czterdzieści lat doskonale pamiętają, że jeszcze za czasów ich edukacji, obiecywane było boisko przy szkole. Wszyscy czekali na tę inwestycję ponad dekadę - mówi sołtys Nowej Wsi, Agnieszka Kulig. - Na każdym zebraniu pojawiały się pytania, o to, kiedy będzie to boisko. Wreszcie się doczekaliśmy.

Ta inwestycja to powód do radości nie tylko mieszkańców. Świętować może też wójt gminy Łabowa, Marta Słaby, której udało się pozyskać środki na budowę boiska. Tym razem mieszkańcy przekonali się, że nie były to kolejne obiecanki-cacanki.

Czytaj także: Kolejny remont drogi. To już koniec z dziurami w Krzyżówce

- Bardzo się cieszę, że udało mi się spełnić kolejną obietnice wyborczą i pozyskać z Ministerstwa Sportu pieniądze na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi - mówi wójt gminy Łabowa, Marta Słaby. - Bardzo dziękuję Ministerstwu Sportu - dodaje. Urząd Gminy Łabowa pozyskał na tę inwestycję 368 200 złotych z Ministerstwa Sportu w ramach programu Sportowa Polska 2020.

Boisko wielofunkcyjne stanie przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Nawierzchnia będzie wykonana ze sztucznej trawy syntetycznej, ale dzieci i młodzież będą mogły zagrać tam nie tylko w piłkę nożną. Zagrają też w piłkę ręczną, koszykówkę czy siatkówkę. Boisko będzie miało wymiary 22 na 44 metry i zostanie oświetlone. Pojawią się tam też demontowana trybuna z siedziskami stadionowymi, bramki, stojaki oraz ławki. Miejsce zostanie otoczone wysokim ogrodzeniem panelowym.

Projekt boiska w Nowej Wsi, fot. UG Łabowa

Ale to nie wszystko! W planach Urzędu Gminy znalazło się również miejsce na wątek ekologiczny. Oprócz boiska zostanie wykonane odwodnienie w postaci drenów z odprowadzeniem do szczelnych zbiorników na wodę opadową, która w okresie letnim będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.

Chociaż mieszkańcy poczekają jeszcze trochę zanim będą mogli zobaczyć gotowe boisko, już cieszą się z przełomu w sprawie tej inwestycji.

- To duża radość dla nas, jako mieszkańców, że w końcu się udało – mówi sołtys Nowej Wsi, Agnieszka Kulig. – Szkoła w Nowej Wsi ma najwięcej uczniów w całej gminie Łabowa. Tak liczna młodzież i dzieci na pewno skorzystają z nowego boiska. (PS), Fot. UG Łabowa.

Zobacz także: Przyszły krowy do urzędu gminy w Łabowej. Chciały coś załatwić?Dziękujemy za przesłanie błędu