Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
25/03/2023 - 13:20

Członkowie Kasy Wzajemnej Pomocy z całej Małopolski przyjechali do Niskowej

W Domu Weselnym Casablanca w Niskowej trwa XXVI walne zgromadzenie członków Kas Wzajemnej Pomocy. Jest to dobra okazja do podsumowania dwudziestu sześciu lat działalności tego wyjątkowego stowarzyszenia.

Kasa Wzajemnej Pomocy to absolutnie niezwykłe przedsięwzięcie, które istnieje nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku. Stowarzyszenie pomaga osobom, które potrzebują wsparcia finansowego, udzielając im nieoprocentowanych pożyczek. W minionym 2022 roku kapitał kas przekroczył już 2,8 mln zł, a ciągły obrót tymi środkami pozwolił na udzielenie w ubiegłym roku 1067 pożyczek o łącznej wartości 3,5 mln złotych. 

Zobacz też W Niskowej trwa walne zgromadzenie członków Kasy Wzajemnej Pomocy

Kasa Wzajemnej Pomocy działa już od dwudziestu sześciu lat. Do tej pory stowarzyszenie udzieliło 55 899 pożyczek na łączną wartość 91 milionów 197 tysięcy 898 złotych. Trzeba przyznać, że te liczby są naprawdę imponujące! Aktualnie Stowarzyszenie Kasy Wzajemnej Pomocy liczy 27 kół gminnych rozsianych po całym regionie. Skupiają one około 2500 członków, którzy wzajemnie pożyczają sobie pieniądze. 


XXVI walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy, które dzisiaj odbywa się w Niskowej, jest dobrą okazją do podsumowań i podziękowań oraz wyróżnienia szczególnie zasłużonych członków. Sala Domu Weselnego Casablanca, w którym odbywa się spotkanie, pęka w szwach. Oprócz licznie zgromadzonych członków kas, swoją obecnością zaszczycił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, poseł Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, a także wójtowie i inni samorządowcy. (RG)

Członkowie Kas Wzajemnej Pomocy z całej Małopolski przyjechali do Niskowej
W Domu Weselnym Casablanca w Niskowej trwa XXVI walne zgromadzenie członków Kas Wzajemnej Pomocy. Jest to dobra okazja do podsumowania dwudziestu sześciu lat działalności tego wyjątkowego stowarzyszenia.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu