Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
19/09/2022 - 12:10

Cztery lata temu przejęła fotel burmistrza. Ile zarabia na tym stanowisku?

To jedyna kobieta na stanowisku burmistrza w powiecie limanowskim. Mowa o Annie Pękale, która rządzi w Mszanie Dolnej. Poniżej przyjrzymy się jej oświadczeniu majątkowemu.

Anna Pękała wygrała wybory burmistrza Mszany Dolnej (powiat limanowski) w 2018 roku. W poprzednich wyborach pokonała dwóch poprzednich włodarzy miasta: Tadeusza Filipiaka (rządził od 2006 do 2014 roku) oraz Józefa Kowalczyka (burmistrz w latach 2014 - 2018). Wśród kandydatów na burmistrza Mszany Dolnej figurował jeszcze przedsiębiorca Artur Baniowski.

Mieszkańcy Mszany Dolnej postawili jednak na kobietę. Zanim Anna Pękała przejęła władzę w mieście była komendantem Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Swoją służbę w policyjnym mundurze rozpoczęła pod koniec 1990 roku.

Pękała już od czterech lat zasiada w fotelu burmistrza. Mieszkańcy uważnie śledzą wszelkie jej decyzje i poczynania. Równie interesująca dla mieszkańców jest również pensja najważniejszej osoby w Urzędzie Miasta.

Nie przegap również: Jedyna kobieta wśród sądeckich wójtów. Ile zarobiła w poprzednim roku?

Każdy może to sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. W BIP-ie dostępne są składane co roku oświadczenia majątkowe włodarzy, urzędników i radnych. Ile zarobiła w poprzednim roku Anna Pękała?

Łącznie w 2021 roku burmistrz Mszany Dolnej zarobiła około 210 tysięcy złotych. Wlicza się w to emerytura dawnej policjantki w wysokości 77 800 złotych. Wynagrodzenie z tytułu sprawowana funkcji burmistrza to kwota 125 458 złotych. Do tego można doliczyć 4 800 złotych za przeprowadzenie spisu powszechnego.

Czytaj również: Ponad 18 tysięcy złotych za każdy miesiąc pracy. Który z wójtów tyle zarabia?

Jak zarobki burmistrz Mszany Dolnej zmieniły się w porównaniu do 2020 roku? Emerytura była niższa o około 3 tysiące złotych. Natomiast wynagrodzenie pani burmistrz w ciągu roku wzrosło o niecałe 10 tysięcy złotych. ([email protected], fot. SS)Dziękujemy za przesłanie błędu