Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
15/01/2020 - 13:00

Czy były senator Stanisław K. i radna wojewódzka Marta M. zostaną w areszcie

Co czeka byłego sądeckiego senatora Stanisława K. , jego syna Grzegorza i radną wojewódzką Martę M, którzy zostali zatrzymani we wtorek przez CBA i przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach? Całej trójce postawiono zarzut korupcji. Drugi dzień są przesłuchiwani. Dziś zapadnie decyzja, czy nadal pozostaną w areszcie czy też wyjdą na wolność.

Podejrzany o korupcję były już senator Stanisław K. od grudnia 2019 roku pozostawał w stanie zawieszenia, a prokuratura regionalna w Katowicach, co jakiś czas informowała o przedłużeniu śledztwa, które po przegranych dla polityka wyborach nabrało tempa.

Czytaj też Prokurator przesłuchał już zatrzymanych: Stanisława K., jego syna i Martę M.

- Można się domyślić, że skoro w tej sprawie coś się wydarzyło, to tak naprawdę było to przytrzymane na okres wyborów i czekanie na to co się po wyborach wydarzy.

- K. wybory przegrał, a jego immunitet skończył się dokładnie 12 listopada. Teraz jest zwyczajnym człowiekiem i nie ma żadnej ochrony związanej z parlamentarnym mandatem – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” jeden z lokalnych polityków  Prawa i Sprawiedliwości.  

We wtorek polityk został zatrzymany przez CBA, wraz z nim jego syn Grzegorz i podejrzana o wręczanie łapówki radna wojewódzka Marta M, dyrektor małopolskiego oddziału PEFRON.  

Cała trójka drugi dzień jest przesłuchiwana w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

- Przesłuchania trwały wczoraj, dzisiaj są kontynuowane, a następnie prokurator podejmie decyzje dotyczące środków zapobiegawczych – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” prokurator Katarzyna Żołna.  

Czy były senator, jego syn i radna wojewódzka nadal pozostaną w areszcie?

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu