Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
06/11/2021 - 17:35

Czy dzieciaki z Witowic Dolnych dostaną w końcu salę gimnastyczną?

Mieszkańcy Witowic Dolnych i Górnych w gminie Łososina Dolna od wielu lat czekają na wybudowanie sali gimnastycznej przy podstawówce w pierwszej z miejscowości. Czy pogłoski o tym, że gmina już przystąpiła do realizacji są prawdziwe?

- Przy szkole podstawowej w Rojówce powstała piękna sala gimnastyczna. A mieszkańcy Witowic Dolnych i Górnych czekają od kilkunastu lat na wybudowanie przy szkole podstawowej w Witowicach Dolnych sali gimnastycznej. Obecnie młodzież na w-f ćwiczy na korytarzu i, jak jest ciepło, w namiocie, który służy za salę gimnastyczną oraz na boisku sportowym koło szkoły – tak brzmi wstęp emaila, który otrzymaliśmy w tej sprawie od jednego z mieszkańców.

- Podobno pojawiła się nadzieja, że sala gimnastyczna w Witowicach Dolnych zostanie wybudowana, bo gmina zleciła wykonanie projektu sali gimnastycznej a jak dobrze pójdzie, to w przyszłym roku ruszy budowa sali gimnastycznej - podsumowuje prosząc naszą redakcję o zweryfikowanie informacji.

Zobacz też: Spieszyło mu się? Omal nie pozabijał siebie i innych na DK-75. Zobaczcie sami

Zapytaliśmy więc wójta Andrzeja Romanka: - Czy rzeczywiście gmina przymierza się do budowy hali sportowej przy szkole w Witowicach Dolnych. Jeśli tak, to na jakim etapie są prace?

- W istocie rzeczy gmina Łososina Dolna, po wybudowaniu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rąbkowej, zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami, przystąpiła do prac mających na celu przygotowanie tej inwestycji do realizacji, inwestycji podkreślam niełatwej z uwagi na uwarunkowania terenowo-architektoniczno-geologiczne. W związku z tym we wrześniu bieżącego roku podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu koncepcyjnego budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Witowicach Dolnych – przekazuje  dobre wieści gospodarz gminy.

- Przedmiot prac obejmuje między innymi opracowanie możliwych wariantów lokalizacji sali, uwarunkowań ochrony przeciwpożarowej, połączenia z drogami publicznymi, inwentaryzację architektoniczną istniejącego budynku szkoły, opracowania przedprojektowe, w tym dokumentację geologiczno-inżynierską oraz wizualizację komputerową – wyjaśnia dalej.  

- Jest to pierwszy ale konieczny etap prac przygotowawczych do budowy sali w Witowicach Dolnych. Mam nadzieję, że po ich wykonaniu, przystąpimy do projektowania i realizacji tej inwestycji. Chcemy, aby poziom usług edukacyjnych w każdej ze szkół był na podobnym poziomie, dlatego też nasze plany, aby w Witowicach Dolnych powstała nowoczesna i funkcjonalna sala gimnastyczna, z której korzystać będą nie tylko dzieci szkolne ale i mieszkańcy okolicznych miejscowości – podsumowuje nasz rozmówca. ([email protected] Fot.: UG w Łososinie Dolnej)Dziękujemy za przesłanie błędu