Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
06/05/2019 - 21:30

Czy to już sądecka plaga? W kolejnym miejscu otaczają nas śmieci

W ostatnim czasie pojawia się na naszym portalu sporo artykułów dotyczących różnego rodzaju śmieci w miejscach, gdzie być ich nie powinno. Trafiliśmy na kolejny przypadek.

Kilkaset metrów od dworca PKP, kierując się wzdłuż torowiska prowadzącego w stronę centrum miasta, możemy natknąć się na nie jedno, a kilka miejsc z porzuconymi tam śmieciami.

Co możemy tam znaleźć? Jak to zazwyczaj w takich przypadkach butelki i puszki po alkoholu, reklamówki, papiery, worki z odpadami, ale również elementy metalowe czy fragmenty obudowy starego telewizora. Bez wątpienia nie da się tego wszystkiego pozostawić przypadkiem.

- W tym miejscu, to jest normalna sytuacja. Co jakiś czas przyjeżdża tutaj ekipa i wszystko sprząta, ale minie kilka dni i jest to samo, albo jeszcze gorzej. Tędy wieczorami ludzie nie chodzą, miejsca są mało widoczne, więc sobie różni tacy piją alkohol i urządzają libacje - powiedziała nam pani Elżbieta, która spacerowała w okolicy. Widok okolicy, pomimo sporej ilości zieleni nie zachęca do odwiedzin.

Ile jeszcze artykułów piętnujących takie zachowania będziemy musieli napisać, aby ludzie zrozumieli szkodliwość tego procederu? Warto apelować o rozsądek, bo to w końcu zadziała.

MŚ ([email protected])

Śmieci przy torowisku
Kolejne miejsce w Nowym Sączu, które zasypywane jest śmieciami.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)