Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
22/07/2023 - 20:15

Czy przedsiębiorca może być patriotą? Na to pytanie jest prosta odpowiedź

Do niedawna mówiło się, że pieniądz nie ma narodowości, że globalizacja zatrze granice nierówności, że w ogóle nie będzie miało znaczenia – skąd, kto i w co inwestuje... Takim trochę prowokacyjnym wstępem rozpoczęła się bardzo ciekawa dysputa, w której zostało postawione kluczowe pytanie - Czy przedsiębiorca może być patriotą? Przedsiębiorca i patriotyzm – płaszczyzny sobie bliskie czy odległe?

Pytanie - Czy przedsiębiorca może być patriotą, było jednym z elementów pytania w szerszym ujęciu: Dlaczego jest nam potrzebny i jak budować nowoczesny patriotyzm?

To pytanie stało się hasłem przewodnim seminarium, które odbyło się w siedzibie kina „BIAŁA” i Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie. Odpowiedzi na nie szukali: Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego oraz dwaj sądeccy przedsiębiorcy: Andrzej Grygiel, prezes Zarządu firmy GRAND z Korzennej oraz Janusz Kasztelewicz, prezes Zarządu firmy „Sądecki Bartnik” w Stróżach.

Do niedawna mówiło się, że pieniądz nie ma narodowości, że globalizacja zatrze granice nierówności, że w ogóle nie będzie miało znaczenia – skąd, kto i w co inwestuje? Czy w takiej sytuacji przedsiębiorca powinien być patriotą, czy powinien cenić polską złotówkę?

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu