Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/11/2020 - 08:20

Czy spadnie u nas śnieg na Boże Narodzenie. Jest już prognoza pogody

Smutne to będą Święta Bożego Narodzenia, jeśli przez nową falę zakażeń koronawirusem rząd wprowadzi zakaz podróżowania. Może choć na otarcie łez spadnie śnieg? Amerykańscy spece od pogody zapowiadają na koniec grudnia minusowe temperatury, ale w prognozach nie ma zbyt wiele białego puchu. Co wieszczą nasi polscy synoptycy?

Lepienie bałwana, sanki czy bitwa na śnieżki… wszystkim się marzy takie Boże Narodzenie.  To świetne sposoby na bezpieczne spędzanie czasu i zarazem ruch na świeżym powietrzu.

Czytaj też Kiedy spadnie śnieg w Nowym Sączu? Amerykanie już to wiedzą

Acuwether, amerykańska firma, która zajmuje się prognozowaniem pogody dla całego świata, obwieściła, że w Polsce temperatura na koniec grudnia będzie na minusie, trochę białym puchem poprószy, ale na intensywne opady nie ma co liczyć. Może zapowiedzi synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są bardziej optymistyczne?   

Czytaj też Wigilia bez rodziny przy stole. Będzie zakaz podróżowania na Boże Narodzenie?

Niestety. W święta temperatura będzie się wahać pomiędzy minus cztery, a plus cztery stopnie. To oznacza, że nasi spece od pogody zgadzają się ze swoimi kolegami po fachu zza oceanu. Nie możemy się spodziewać potężnych opadów śniegu na święta. Nawet jeśli się pojawi, to szybko będzie znikać.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu