Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
11/06/2024 - 19:40

Czytelnik alarmuje: Zobaczcie, co się dzieje na „Kocich Plantach” [ZDJĘCIA]

Czytelnik „Sądeczanina” zaalarmował naszą redakcję: „Zobaczcie, co dzieje się na Kocich Plantach w Nowym Sączu”. A co się dzieje? Można zobaczyć na naszych zdjęciach.

„Kocie Planty” to skrawek miejskiego terenu koło Zespołu Szkół nr 1 czyli dawnego „Gastronoma”.

Całkiem niedawno ten teren został zrewitalizowany. Przypomnijmy, że jesienią 2021 roku mieszkańcy mogli zacząć korzystać z tego odrestaurowanego kawałka miasta. Jest to miejsce, gdzie nowosądeczanie chętnie wypoczywają. Na „Kocie Planty” przychodzą mamy, ale też ojcowie z małymi dziećmi, jak również dziadkowie z małymi wnukami.

Niedawno na „Kocich Plantach” pojawił się symbol „Kocich Plant” – plastikowy, kolorowy kot, a dzisiaj nasz czytelnik zaalarmował naszą redakcję, że niepokojące rzeczy dzieją się ze znajdującym się tam oczkiem wodnym.

Mimo, że mamy czerwiec czyli połowę roku mała fontanna w oczku wodnym jeszcze w tym roku nie działała. Każdy, kto przechodził przez „Kocie Planty” widział, że część kamieni, którymi wyłożona była niecka oczka zaczęły zsuwać się z jego brzegów.

Czytelnik zaalarmował naszą redakcję, że woda wypełniająca oczko została spuszczona. Przekonywał, że wody, niezbędnej do życia zostały pozbawione znajdujące się tam małe rybki i kijanki. Bez wody te stworzenia raczej nie przeżyją.

Pojechaliśmy zaraz po telefonie czytelnika na „Kocie Planty”, by sprawdzić, co tam się dzieje. Rzeczywiście, woda wypełniająca oczko wodne została spuszczona, a kamienie, którymi jest ono wyłożone zostały usunięte. Ponoć oczko jest czyszczone?

W tej sprawie wysłaliśmy pytania do Biura Prezydenta Nowego Sącza. Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.

([email protected], fot. RG), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Taki kontener stanął przy Rynku Maślanym. Co to takiego? [ZDJĘCIA]
Przy Rynku Maślanym w Nowym Sączu nareszcie stanęła nowa, w pełni samoobsługowa toaleta publiczna. Kontener został już podłączony do instalacji. Można będzie z niego korzystać już niebawem. Ma być dostępny od 1 lipca.


Dziękujemy za przesłanie błędu