Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
18/02/2020 - 14:55

Dachowanie na krajówce w okolicy Brzeska. Droga DK-75 zablokowana

Droga krajowa DK 75 w okolicy Brzeska była dziś zablokowana a kierowcy musieli korzystać z objazdów, bo w Okocimiu doszło do dachowania osobówki.

Dachowanie na krajówce w Brzesku. Droga DK-75 całkowicie zablokowana

Jak informuje aspirant sztabowy Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w Brzesku doszło do poważnego wypadku. Jadąca tędy osobówka dachowała i zablokowane są oba pasy jezdni w kierunku Nowego Sącza. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Jasień. Na miejscu pracuje policja, która ustala okoliczności zdarzenia i pozostałe służby ratunkowe. Nieoficjalnie mówi się, że dwie osoby zostały ranne. Do tematu wrócimy.

Aktualizacja. Droga jest znów przejezdna a już w kolejnej rozmowie z asp. szt. okazało się, że do wypadku nie doszło w Brzesku, a jeszcze na łuku drogi w Okocimiu. Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, samochód wypadł z jezdni i dachował. W efekcie dwie osoby – kierowca i pasażer – trafiły do szpitala z niewielkimi obrażeniami ciała. 25 – letni sprawca zdarzenia był trzeźwy. Ale o tym, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja albo wypadek zadecydują dokładniejsze badania i decyzja lekarzy, czy obrażenia – używając policyjnej nomenklatury – są do siedmiu, czy powyżej siedmiu dni. W pierwszym przypadku sprawa zakończy się mandatem i punktami karnymi, w drugim o karze dla 25-latka zadecyduje sąd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)