Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
26/03/2020 - 12:50

Delfiny w portach i lody w szpitalach, czyli garść dobrych wiadomości o wirusie

Koronawirus to w dalszym ciągu temat numer jeden - nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W natłoku niepokojących informacji i przerażających statystyk giną dobre wiadomości. Dlaczego tak jest? To proste. Lubimy czytać o sensacjach, tragediach i okrucieństwie. To chyba tkwi w naszej naturze - nudzimy się, więc szukamy adrenaliny. A przez to wiele nas omija...

Trwa walka całego świata z koronawirusem. Natura jest nam wdzięczna. W wielu miejscach na ziemi pojawiły się niewidziane od lat gatunki zwierząt. Powód? Cisza, spokój i brak zanieczyszczeń. W Wenecji woda w kanałach jest niemal przeźroczysta, a we włoskich portach bez skrępowania bawią się delfiny! Kontrolę nad miejskim życiem przejęła matka natura. Wstrzymano ruch żeglugi, a w kanałach nie pływają gondole ani motorówki. To nieprawdopodobne!

W innych włoskich miastach można zaobserwować spacerujące w okolicach przystanków autobusowych dzikie kaczki i łabędzie. Podobnie wygląda okolica Schodów Hiszpańskich w Rzymie i pobliskie fontanny. W parkach i na placach zabaw pojawiły się zające i lisy, a w pobliżu jednej z katedr w Mediolanie zauważono flamingi! Wygląda na to, że zwierzęta wracają do miejsc, które kiedyś odebrał im człowiek.

Dominika Kulczyk, przedsiębiorca, inwestor, założycielka i prezes fundacji Kulczyk Foundation, postanowiła przekazać lekarzom 20 mln złotych na walkę z epidemią! Podobną decyzję podjął polski piłkarz Jakub Błaszczykowski (400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem) oraz krajowe banki, między innymi ING Bank Śląski (4 mln złotych) oraz Bank Pekao (5 mln złotych). Cała Polska wspiera służbę zdrowia!

Czytaj też: Koronawirus: 810 tysięcy złotych i zamrażarki z lodami w szpitalach od firmy Koral!

Sądecka firma Koral - największy polski producent lodów - oprócz wsparcia finansowego postanowiła osłodzić ciężką i wyczerpującą pracę lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Do szpitali zostaną wstawione zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane.

Zobacz także: Same dobre epidemiologiczne wiadomości, o których nie usłyszysz w mediach 

W podziękowaniu za ciężką pracę i czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli stacje paliw Circle K i BP oferują darmową kawę i inne ciepłe napoje lekarzom, strażakom, straży granicznej, funkcjonariuszom policji i wojsku. Brawo!

Wszystkim rodzicom, którzy muszą tłumaczyć maluchom, czemu teraz siedzimy w domach, dlaczego nie można chodzić do szkoły ani kichać na dziadka lub babcię, z pomocą przychodzą psycholożki Dorota Bródka Aleksandra Krysiewicz oraz Mira Orlińska. Wspaniałe kobiety z myślą o najmłodszych przygotowały ,,Bajkę o złym królu Wirusie i dobrej kwarantannie", która pomaga dzieciom zrozumieć to, co dzieje się wokół.

Chcemy zwrócić uwagę naszych czytelników na dobro, które jest wokół nas i w nas samych. Jeśli masz jakąś pozytywną informację związaną z pandemią koronawirusa, napisz do nas. Podamy dalej!

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)