Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
21/05/2024 - 15:50

Depresja staje się bardzo poważnym problemem. “Liczby z roku na rok rosną” [WIDEO]

“Zdrowie, a biznes - jak dbając o pracowników wpływamy na rozwój?” - tak zatytułowany został pierwszy panel podczas XI Seminarium o zdrowiu Sądeczan. Brała w nim udział m.in. Agata Michalik- dyrektor oddziału Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. O poruszonych kwestiach opowiadał również w rozmowie z “Sądeczaninem”

W jaki sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych dba o zdrowie pracowników?
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych, to jedna z podstawowych jednostek życia publicznego w Polsce - mówi Agata Michalik Zatrudniamy w skali kraju 43 tysiące pracowników i realizujemy szereg bardzo ciężkich zadań. W związku z tym niezwykle istotnym jest dla nas dbanie zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Realizujemy to chociażby poprzez zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, dofinansowanie do karnetów. Organizujemy też obozy sportowe. Propagujemy wszelakie formy ruchu. Organizujemy też szkolenia interpersonalne dotyczące radzenia sobie ze stresem.

W trakcie panelu mówiła pani, że dużym problemem jest dzisiaj depresja wśród pracowników. Jak to rzeczywiście wygląda?
- Analizując dane dotyczące wystawiania zwolnień ZLA widzimy z roku na rok, że te liczby rosną. Stany zaburzeń psychicznych, stany depresyjne występują coraz szerzej w społeczeństwie. Uważam, że każdy pracodawca powinien dbać o pracowników zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jak wiadomo dobry pracownik, to pracownik który identyfikuje się z misją firmy. 

Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. (rozmawiał: Mateusz Pogwizd, fot.: MP, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu