Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
04/12/2021 - 16:35

Dla fanów rowerów, deskorolek i nie tylko. Przyjemne miejsce w zacisznym kącie

Pumptrack, skatepark, zadaszone wiaty, zewnętrzna siłownia, ścieżki rowerowe i plac zabaw – gmina Łącko inwestuje w kolejne elementy Centrum Aktywnego Wypoczynku przy Dunajcu i zapowiada, że to jeszcze nie koniec atrakcji.

To Centrum Aktywnego Wypoczynku znajduje się w Łącku tuż przy rzece Dunajec. Poprowadzą nas do niego trasy rowerowe, które w letnie dni są szczególnie malownicze. Można tutaj dojechać samochodem – trzeba skręcić z drogi wojewódzkiej 969 w ulicę Dunajcową. Samochód musimy zostawić trochę wcześniej na miejscu wyznaczonym jako parking (usypany kamieniami i ziemią plac). Jeśli wybieracie się tutaj autem, zwracajcie szczególną uwagę na znaki, bo niektóre zostały obrócone w złą stronę, przez co nieświadomie możecie wjechać na trasę rowerową.

W grudniowe południe to miejsce może nie prezentuje się bardzo zachęcająco, ale wystarczy trochę wyższa temperatura i ciut więcej słońca, aby przyjemnie spędzić tutaj czas. Świetnie będą bawić się tutaj rowerzyści, którzy wybiorą strefę rekreacji jako swój punkt postojowy. Wiele atrakcji czeka również na miłośników BMX-ów, deskorolek czy hulajnóg.

Obok niedawno wybudowanego puptracku powstał nowy skatepark o powierzchni 620 metrów kwadratowych. Jak informuje gmina Łącko, inwestycja kosztowała 376 363 złote. Ale samorządowi pod kierownictwem Jana Dziedziny udało się pozyskać blisko 125 tysięcy złotych dofinansowania z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa”.

Ze strefy rekreacji przy Dunajcu skorzysta każdy, kto ceni sobie ruch na świeżym powietrzu. Pomiędzy drzewami rozłożona jest nawet siatka do gry w siatkówkę, a ponadto znajdziemy tam dużo sprzętu na zewnętrznej siłowni. Odpocząć można za to przy zadaszonej wiacie lub rozgrywając partyjkę szachów. Znalazło się też miejsce na grilla i dużo koszy na śmieci, co z pewnością przekłada się na mniejszą ilość odpadów lądujących na ziemi.

W Łącku odpoczną też rodziny z dziećmi, bo dla najmłodszych przygotowano plac zabaw (huśtawki, bocianie gniazdo, piaskownicę, karuzelę i domek ze zjeżdżalnią). Gmina Łącko zapowiada, że atrakcji może być jeszcze więcej, bo samorząd złożył już kolejny projekt dotyczący budowy placu zabaw. Ma się na nim znaleźć strefa wspinaczkowa, zjazd linowy i trampoliny. - W przypadku otrzymania pozytywnej oceny wniosku i pozyskania środków finansowych na ten cel niezwłocznie zostanie ogłoszona procedura przetargowa, tak by atrakcja była gotowa na sezon wakacyjny 2022 – informuje gmina. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. SS)

Otworzyli nowy skatepark w Łącku. Tutaj nie można się nudzić
Jeździsz na rolkach, deskorolce, BMX-ie albo hulajnodze? To miejsce z pewnością ci się spodoba. W Łącku powstała prawdziwa gratka dla miłośników skateparków. Łąckie Centrum Aktywnego Wypoczynku to nie tylko pumptrack, ale też plac zabaw, zadaszone wiaty, siłownia zewnętrzna i kilometry ścieżek rowerowych. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu