Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
04/09/2023 - 19:55

Dlaczego dzieci z Boguszy nie uczą się jeszcze w nowej szkole?

Dlaczego dzieci z Boguszy w gminie Kamionka Wielka nie uczą się jeszcze w nowej szkole? Takie pytanie zadał za naszym pośrednictwem Czytelnik z tej miejscowości.

Dlaczego dzieci z Boguszy nie uczą się jeszcze w nowej szkole?

- Rok szkolny się zaczął, nowy budynek już stoi a dzieci muszą się nadal uczyć w starej siedzibie. Czy może wie pani dlaczego tak się dzieje? – zapytał nas dziś bez owijania w bawełnę mieszkaniec Boguszy. – Słyszałem, że to może potrwać aż do drugiego półrocza – zaznaczał.

A my przypomnijmy, że nową szkołę w Boguszy, dzięki której dzieciaki będą się mogły wynieść z remizy OSP wybuduje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Wynegocjowana cena – 8 177 000 zł - i tak jest jednak wyższa niż zakładane 6,5 miliona a przypomnijmy, że gmina na ten cel uzyskała już 5,5 miliona złotych dofinansowania. Różnicę gmina Kamionka Wielka pokryła z własnego budżetu. Nowa siedziba szkoły miała być gotowa do 31 lipca 2023 roku. Co się zatem stało? 

Chodzi o bezpieczeństwo na 30 przejściach dla pieszych! Wielki przetarg dla powiatówek

Jak wyjaśnia Rafał Kamieński, przewodniczący rady w Kamionce Wielkiej i zarazem radny właśnie z Boguszy: - Wszystko idzie zgodnie z planem. To jest naprawdę duża inwestycja i trzeba ją zrealizować z jak największą starannością. Termin był ustalony trochę na wyrost w stosunku do zakresu prac. Gdy byłem ostatnio na placu budowy, bardzo dobrze już to wszystko wyglądało. Wszystko jej pomalowane, są już położone wykładziny. Zostały jeszcze do zamontowania drzwi do toalet i kilka podobnych drobiazgów. No i to co najważniejsze czyli odbiory. Bez nich przeprowadzić dzieci nie można a te formalności zawsze trochę trwają.

Pytamy Kamieńskiego czy rzeczywiście na oddanie budynku trzeba będzie czekać aż do drugiego półrocza. – Wszyscy chcemy i staramy się żeby to nastąpiło jak najszybciej – podsumowuje nasz rozmówca. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu