Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
07/01/2022 - 13:50

Długo na to czekaliśmy. Wojsko powraca, a wraz z tym korzyści dla Sądecczyzny

- Jednostka wojskowa – a dlaczego nie?. Pod tym pomysłem, który urzeczywistnił jako sołtys Boguszy podpisałem się, jak i wielu jej mieszkańców.

Bogusza, a zwłaszcza jej mieszkańcy mają swój wkład w to, że w Wojnarowej w gminie Korzenna będą w nowej jednostce pełnili służbę żołnierze Wojska Polskiego.

Czytaj także: Wojsko w Korzennej to prestiż dla regionu, to szansa na nowe miejsca pracy

Gdy zrodziła się inicjatywa zbierania podpisów pod apelem, aby wojsko wróciło na Sądecczyznę, większość ludzi mieszkających w tej miejscowości nie miało żadnych wątpliwości, że złożenie podpisu pod tak ważną sprawą to ich patriotyczny obowiązek. Choć Bogusza jest małą miejscowością, bo liczy zaledwie około 700 mieszkańców to stosunkowo dużo osób powiedziało – TAK.

I stało się to, o co tak zabiegali inicjatorzy tego przedsięwzięcia na czele z prezesem SKT Sądeczanin Zygmuntem Berdychowskim. Jednostka wojskowa będzie stacjonowała w gminie Korzenna.

- Cieszę się ogromnie – mówi Marian Gawlik, sołtys Boguszy. – Wracamy do tradycji. Wojskowy mundur, od zawsze wpisywał się w historię i właśnie tradycję Sądecczyzny. To raz, a ponadto nie do przecenienia są aspekty bezpieczeństwa. W regionie będzie bezpieczniej, jeśli tutaj będzie funkcjonowała i stacjonowała jednostka wojskowa, która trzeba pamiętać – tutaj powraca.

Czytaj także: Nowy Sącz: stadion przy ul. Kilińskiego. Kolejne prace wykonane [ZDJĘCIA, FILM]

Jak zaznacza sołtys Gawlik – jednostka wojskowa – to także nowe miejsca pracy. – Mam taką nadzieję – dodaje. – Wiadomo, że z pracą jest dzisiaj różnie. Wiele osób wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Może utworzenie tej jednostki niektórych zatrzyma w kraju?

[email protected], fot. arch. Sądeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu