Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
17/10/2020 - 15:50

Do floty samochodów bojowych OSP w Korzennej dołączył nowy wóz strażacki

Piątkowe popołudnie na długo zapisze się w pamięci mieszkańców i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej. W gminie pojawił się zupełnie nowy wóz strażacki, który wzbudził zachwyt lokalnej społeczności. – Było głośno, było radośnie, MAN jest już w domu – relacjonują strażacy.

Nowy - używany wóz bojowy pojawił się w Korzennej 16 października, w piątkowe popołudnie. Samochód marki MAN ma służyć jednostce OSP Korzenna – KSRG podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. – Ten dzień zapewne wpisze się w historię naszej OSP. Na długo pozostanie też w pamięci mieszkańców, a przede wszystkim naszych druhen i druhów – czytamy na oficjalnym profilu jednostki w mediach społecznościowych.

Powitaniu nowego wozu towarzyszył rozświetlony korowód złożony z samochodów bojowych OSP Korzenna oraz pojazdów z OSP Podrzecze i OSP Niskowa. Samochody podążały dumnie jeden za drugim, prowadząc najnowszy nabytek strażaków. Wydarzeniu towarzyszyły głośne dźwięki syren alarmowych i strażacy, którzy trzymali wysoko w dłoniach iskrzące się race. W ten sposób udało im się utworzyć korytarz, którym jechał wóz strażacki.

Czytaj też: Koniuszowa nie jest już odcięta od Nowego Sącza. Znalazł się przewoźnik

Samochód został symbolicznie spryskany szampanem, a na koniec mieszkańcy mogli oglądać sztuczne ognie. W ten sposób strażakom z OSP Korzenna udało się stworzyć wyjątkową atmosferę, której towarzyszyła jesienna aura. Choć na zewnątrz było zaledwie kilka stopni na plusie, w ten wyjątkowy wieczór chyba nikomu nie było zimno. (k.kos@sadeczanin.info, fot. OSP Korzenna, Facebook.com)

Do floty samochodów bojowych OSP w Korzennej dołączył nowy wóz strażacki
Fot. OSP w Korzennej, Facebook.com


Dziękujemy za przesłanie błędu