Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
19/07/2023 - 13:50

Do Grybowa przyjedzie laboratorium przyszłości na czterech kołach

Już w najbliższą sobotę (22 lipca) do Grybowa przyjedzie Mobilne Laboratorium Przyszłości na czterech kołach, które będzie dostępne dla mieszkańców i wszystkich gości od godziny 11 do 16.30. W busie wyposażonym w nowoczesny sprzęt, edukatorzy poprowadzą pasjonujące zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Mobilne Laboratorium Przyszłości będzie dodatkową atrakcją odbywającego się w tym dniu w Grybowie seminarium pt. "Dlaczego jest nam potrzebny i jak budować nowoczesny patriotyzm".

W minionym roku szkolnym ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości przejechały ponad 640 tys. kilometrów i odwiedziły niemal wszystkie powiaty w Polsce. Zrealizowały ponad 17 tys. godzin lekcyjnych prowadząc zajęcia dla 125 tys. uczniów w 2077 szkołach.

W czasie wakacji Mobilne Laboratoria Przyszłości kontynuują swoje działania uczestnicząc w różnorodnych akcjach dla dzieci i młodzieży. W najbliższą sobotę (22 lipca) to wyjątkowe laboratorium na czterech kołach odwiedzi Grybów w ramach seminarium o patriotyzmie, które od godziny 11 do 16.30 będzie się odbywać w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji.  

Zobacz też W Grybowie odbędzie się wyjątkowe seminarium. Nie może cię zabraknąć


Załoga laboratorium poprowadzi interaktywne, pełne zabawy lekcje. Pokaże, jak w praktyce można wykorzystywać m.in. drukarkę 3D, mikrokontrolery, nowoczesne lutownice oraz sprzęt do nagrań audiowizualnych. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, dlatego w najbliższą sobotę warto wybrać się do Grybowa na seminarium, a przy okazji zajrzeć również do Mobilnego Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce program edukacyjno-technologiczny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Dzięki tej wyjątkowej – nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej – inwestycji w edukację, szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt o wartości ponad 1 mld zł. Drukarki 3D, sprzęt audio-video, czy mikrokontrolery już od września 2022 r. obowiązkowo są wykorzystywane podczas zajęć szkolnych i pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy.

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami.

Zapraszamy do Grybowa! (Fot. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Szkoła Podstawowa nr 5 we Włocławku)

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2023 Wolność po polskuDziękujemy za przesłanie błędu