Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
08/02/2017 - 17:05

Dodadzą przystanki na Zdrojowej, a ten na Kusocińskiego tonie…

W ślad za interpelacją radnego Grzegorza Fecko powstanie nowy przystanek na żądanie na ulicy Witosa. Mm orrrrry jednak dziś interweniujemy w sprawie już istniejącego przystanku na ulicy Kusocińskiego.

Zacznijmy od Witosa. Radny Grzegorz Fecko zwrócił się do władz miasta o utworzenie dodatkowych przystanków, z których korzystają mieszkańcy osiedli Przetakówka i Kochanowskiego. Po budowie obwodnicy okolice ulic Witosa i Zdrojowej stały się bardzo niebezpieczne. Powodem jest wzmożony ruch aut i brak odpowiednio zabezpieczonych przejść dla pieszych. W ślad za sugestią mieszkańców Fecko zaproponował, by miasto rozważyło ustawienie przystanku dla wysiadających na ulicy Zdrojowej za skrzyżowaniem z ulicą Witosa w kierunku Roszkowic. Według okolicznych takie rozwiązanie będzie o wiele bardziej bezpieczne od obecnego – czyli przystanku przed mostem. - Szczególnie dla dobre będzie to dla dzieciaków, które same jadą i wracają ze szkoły - mówi Fecko.

- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu uznał za zasadną zmianę lokalizacji przystanków w okolicy skrzyżowania ul. Zdrojowej i ul. Witosa i przystąpi do projektu organizacji ruchu – napisał w odpowiedzi wiceprezydent Wojciech Piech.

Zobacz też: Kolejny chętny do „przerysowania”? Aż się muuuczeć chce…

- Zwracam się z gorąca prośbą o interwencję w sprawie przystanku autobusowego (ul. Kusocińskiego). W załączniku przesyłam zdjęcia które przedstawiają w jakim błocie musza mieszkańcy naszego osiedla się brudzić aby wsiąść do autobusu. Z tego przystanku korzystają przede wszystkim dzieci i młodzież jadące do szkoły oraz starsi ludzie którzy jadą na zakupy lub do kościoła - napisał do nas autor dołączonych do publikacji zdjęć.

Zdjęcia przesyłamy do Miejskiego Zarządu Dróg i do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Do sprawy wrócimy.

ES [email protected] Fot.: Czytelnik

Przesuną przystanki na obwodnicy, a ten na Kusocińskiego tonie…


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)