Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/10/2023 - 05:10

Dom, zarobki, bankowe konto, samochody… tak się powodzi burmistrzowi Biedzie w Limanowej

Był nauczycielem, gminnym radnym, pełnił też funkcję starosty powiatu, a od blisko trzynastu lat zasiada w fotelu burmistrza Limanowej. Każdy może mu zajrzeć do kieszeni, sprawdzić ile zarabia i jaki jest stan jego konta. Podobnie jak inni samorządowcy, musi publikować oświadczenie majątkowe. Jak się powodzi Władysławowi Biedzie? Uchodzi za jednego z najzamożniejszych włodarzy.

Ile zarabia Władysław Bieda na burmistrzowskiej posadzie?  

Jego roczna pensja za ubiegły rok wyniosła ponad 250 tys. złotych.  Oświadczenie majątkowe pozwala jednak głębiej zajrzeć do jego kieszeni.

Stan bankowego konta

Mieszkańców  miasta  poza zarobkami burmistrza interesuje też stan bankowego konta  samorządowca. Ile Bieda zdołał odłożyć pieniędzy? Na koncie oszczędnościowym zgromadził blisko 736 tysięcy złotych.

Czytaj też Drakońskie kary dla kierowców. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy 

Jak mieszka burmistrz Limanowej?

Ma dom o powierzchni 360 metrów kwadratowych wart 1,2 mln złotych. Jest też właścicielem budynku mieszkalno-usługowego o powierzchni  863 metrów kwadratowych. Jego wartość została wyceniona na  blisko 3,5 mln złotych. W burmistrzowskim oświadczeniu majątkowym widnieje też gospodarstwo rolne  zajmujące ponad 9, 5 hektara o wartości 750 tys. złotych. Ponad 260 tys. to przychody z najmu lokali.

Zarówno zgromadzone  na bankowym koncie oszczędności jak i nieruchomości stanowią współmałżeńską własność.

Czytaj też W sklepach coraz bardziej rozkręca się cenowy rollercoaster. Gdzie jest drożej, gdzie jest taniej

Samochody i motorówka

Do wspólnego majątku zaliczają się cztery samochody :Volvo V 90 rocznik 2019, Volvo V 40 z 2016 roku, Fiat Ducato z 2013 roku, Suzuki Jimny, rocznik 2009,  także  motocykl  marki Yamaha XVZ 1300, rocznik 1998 i łódź motorowa z roku 2000.  ([email protected]) fot.jm
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu