Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
21/09/2021 - 09:30

Doświetlą drogi aż w 6 sołectwach. Kamionka Wielka wyda na to prawie 600 tysięcy

Kolejne dobre wieści dla mieszkańców Kamionki Wielkiej. Dzięki podpisanej już umowie aż 6 odcinków najbardziej newralgicznych dróg na terenie samorządu będzie miało nowe oświetlenie. Gmina wyda na to prawie 600 tysięcy złotych.

Doświetlą drogi aż w 6 sołectwach. Kamionka Wielka wyda na to prawie 600 tysięcy

Wspomniana inwestycja to jeden z elementów składowych realizacji zobowiązań wyborczych wójta Andrzeja Stanka. Gmina w błyskawicznym tempie nadrabia zaległości z poprzednich lat i modernizuje kolejne drogi na swoim terenie a razem z powiatem buduje chodniki. Na tym jednak nie koniec – nowe nawierzchnie i odwodnienie to nie wszystko. By tworzony system bezpieczeństwa drogowego się sprawdzał potrzebne jest też odpowiednie oświetlenie.

Zobacz też: Bilans powodziowy: nie jest dobrze, szacowanie strat w Kamionce Wielkiej trwa

Nie tak dawno pisaliśmy o wymianie starych i bardzo drogich w utrzymaniu lamp sodowych na ledowe w samej Kamionce Wielkiej a już gmina podpisała umowę na budowę oświetlenia przy kolejnych wyjątkowo ważnych z punktu widzenia natężenia a tym samym bezpieczeństwa drogach w sześciu sołectwach. Jakich?

W Kamionce Małej doświetlony zostanie odcinek powiatówki Nowy Sącz – Florynka, w Mystkowie – odcinek drogi gminnej i powiatowej Piątkowa – Mystków, droga „Mystków - Zakościół - Półzagrodzie”, droga wewnętrzna przy szkole, w Mszalnicy – droga powiatowa Nowy Sącz – Cieniawa, w Królowej Górnej -  droga Królowa Górna, Bogusza - Bratyszowiec Wyręby, w Kamionce Wielkiej – fragment powiatówki.

Zobacz też: GDDKiA tłumaczy się z opóźnień przy budowie obwodnicy Piwnicznej-Zdroju

- W sumie nowego oświetlenia doczeka się aż 6 kilometrów dróg. To jest prawdziwy ewenement na skalę powiatu – mówi z satysfakcją wójt Andrzej Stanek. – Naprawdę mamy się z czego cieszyć, bo tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców a przede wszystkim naszych dzieci. Przedsięwzięcie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj, ale wiemy, że wykonawca chce już w tym tygodniu wchodzić z robotami w terenie. Dziś może wydamy sporo, ale w przyszłości oszczędzimy naprawdę duże pieniądze. Stare lampy sodowe mieliśmy na 150 VAT, ale nowe już będą na 45-50 VAT a dodatkowo będą zabezpieczenia żebyśmy nie musieli płacić za ich tak zwane działanie bierne. Jestem przekonany, że mieszkańców ta inwestycja cieszy równie mocno jak nas w urzędzie.

Wójt zaznacza też, że inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. – No chyba, że na przeszkodzie staną nam złe warunki atmosferyczne. Zrobimy jednak wszystko, by zmieścić się w terminie – podkreśla samorządowiec. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu