Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
27/01/2023 - 13:05

Douglas Emhoff, mąż Kamali Harris, to nasz człowiek. Wywodzi się z Gorlic

Bardzo rzadko gościmy w regionie osoby znane ze światowej polityki. Wkrótce czeka nas zatem wyjątkowa wizyta. Douglas Emhoff, a więc mąż Kamili Harris – wiceprezydent USA, przyleciał do Polski. Pojawi się także w naszych stronach.

Douglas Emhoff, mąż Kamali Harris, przyjedzie do Gorlic

Takie wizyty nie zdarzają się w naszym regionie często. Można wręcz powiedzieć, że jest ona swego rodzaju wyjątkowa. Wkrótce w Polsce pojawi się Douglas Emhoff – mąż wiceprezydent USA Kamali Harris. Podczas swojej wizyty przyjedzie na Ziemię Gorlicką!

Emhoff przylatuje do naszego kraju, by m.in. złożyć wieniec w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

29 stycznia odwiedzi również Gorlice. Jak się okazuje, to właśnie z tego miasta pochodzili jego przodkowie. - Wizyta promuje wysiłki administracji Bidena-Harris w zakresie walki z antysemityzmem na całym świecie. W Krakowie Emhoff ma spotkać się z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych.

W naszym mieście, mąż wiceprezydent odwiedzi punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci, a także spotka się z burmistrzem Rafałem Kuklą oraz mediami – informuje gorlicki Urząd Miasta.

Z Polski Emhoff uda się do Niemiec. W Berlinie spotka się z rządowymi wysłannikami i koordynatorami do walki z antysemityzmem.

Kim jest Douglas Emhoff?

Douglas Emhoff to prawnik, a od 2021 roku także "drugi dżentelmen" Stanów Zjednoczonych. Urodził się w 1964 roku w Nowym Jorku. Jest żydowskiego pochodzenia. Kamalę Harris poślubił w sierpniu 2014 roku. Wcześniej (od 1992 roku) był mężem Kerstin Mackin, z którą rozwiódł się w 2008 roku. Ma z nią dwójkę dzieci -  Colego i Ellę. ([email protected], fot.: United States Senate, Public domain, Wikimedia Commons, The White House, Public domain, Wikimedia Commons – ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu