Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
21/08/2019 - 10:40

Dożynki Gminne w Korzennej. Gwiazdą wieczoru będzie Bayer Full

Już w najbliższy weekend w Korzennej mieszkańcy będą świętować Gminne Dożynki. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół Bayer Full, który wystąpi w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 20, ale na tym nie koniec atrakcji.

Tak, jak co roku, dożynkowa zabawa potrwa dwa dni. W sobotę (24 sierpnia) impreza na placu przy dworze w Korzennej rozpocznie się wieczorem o godzinie 20. Organizatorzy zapraszają wszystkich na taneczne pożegnanie wakacji w rytm muzyki zespołu FOLK. Swoje muzyczne propozycje przedstawią również DJ-e.

Nieco wcześniej o godzinie 16 oficjalnie zostanie oddany do użytku inkubator przetwórstwa lokalnego, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Korzenna. Linia, której koszt to 256 tys. zł, ma bardzo szerokie zastosowanie. Nadaje się do przetwórstwa różnego rodzaju owoców i warzyw. Na wyposażeniu inkubatora jest także wędzarnia, która może jednorazowo przyjąć 50 kg mięsnego wsadu. Jest również szatkownica do kapusty, a w dwóch niewielkich suszarniach będzie można suszyć owoce i grzyby.

Główne uroczystości dożynkowe odbędą się w niedzielę 25 sierpnia. Rozpocznie je msza o godzinie 14 na placu przy dworze w Korzennej. Grupy wieńcowe z całej gminy przejdą na miejsce w barwnym korowodzie, który wyruszy spod Urzędu Gminy w Korzennej.

Po Eucharystii na scenę wyjdą przedstawiciele poszczególnych sołectw, którzy zaprezentują wieńce dożynkowe. Następnie dla wszystkich przybyłych gości zagrają, zaśpiewają i zatańczą  zespoły folklorystyczne takie jak „Lipniczanie”, „Mali Lipniczanie” i „Janczowioki”. Zagra grupa muzyczna „Mozart kontra Sinatra”, a o godz. 20 na scenie wystąpi gwiazda wieczoru zespół Bayer Full. Około godziny 21.20 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a po nim zabawa taneczna przy muzyce Zespołu Niespokojnych Nóg.

Uczestnicy dożynek będą mogli korzystać także z licznych atrakcji. Organizatorzy zapowiadają przeloty samolotowe. Do dyspozycji będą również stoiska gastronomiczne, place zabaw i park linowy.

[email protected], Fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu