Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
17/08/2022 - 15:35

Dożynki gminy Laskowa w Kamionce Małej. Ale to będzie święto plonów!

No i mamy czas dożynek, czas podziękowania Bogu za tegoroczne plony, które wydała ziemia. Jaki był ten rok pod tym względem? O tym można będzie się przekonać w niedzielę (21 sierpnia) w Kamionce Małej w gminie Laskowa. Ten dzień upłynie tam pod znakiem gminnych dożynek, pod znakiem dorocznego święta plonów.

Ich organizatorami są Urząd Gminy w Laskowej, miejscowy Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki i mieszkańcy tejże gminy. Będzie się działo!

Dożynkowe święto rozpocznie się o godz. 14 mszą świętą w intencji rolników gminy Laskowa, która zostanie odprawiona w miejscowym kościele. Po poświęceniu dożynkowych wieńców barwny korowód przejdzie w asyście Parafialnej Orkiestry Dętej z Jaworznej z kościoła na plac przed miejscową szkołą.

Tam między innymi będą prezentowały się grupy wieńcowe. Oczywiście nie zabraknie konkursu wieńców dożynkowych. Już czekają dyplomy oraz nagrody.

No i oczywiście w dożynkowy dzień wpisują się także inne atrakcje i występy. Po południu przewidziany jest koncert Kapeli GÓROLE i zabawa plenerowa z zespołem Zgrany Band.

[email protected], fot. TKDziękujemy za przesłanie błędu