Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
14/04/2024 - 20:30

Dramatyczny wyścig z czasem. Próbował targnąć się na życie

To był prawdziwy wyścig z czasem. Służby ratownicze pospieszyły w niedzielne popołudnie na pomoc do Męciny (powiat limanowski). Chodziło o uratowanie życia. Jeden z mieszkańców chciał popełnić samobójstwo.

Limanowskie służby ratunkowe otrzymały o godz. 17.00 dramatyczne zgłoszenie. Dyspozytor usłyszał w słuchawce telefonu, że starszy mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie w zabudowaniach gospodarczych.

Na pomoc mieszkańcowi Męciny natychmiast pośpieszyli strażacy z Męciny i Limanowej, policja i pogotowie ratunkowe.

Zawsze w takich sytuacjach czas odgrywa kluczową rolę. Sekundy mogą o wszystkim zaważyć…Tak było i w tym przypadku.

- Zespół ratownictwa medycznego podczas reanimacji przywrócił mężczyźnie funkcje życiowe – powiedział „Sądeczaninowi” dyżurny limanowskiej policji. – 78 – latek został przewieziony do szpitala.

Wiele osób, zanim zdecyduje się podjąć próbę samobójczą, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, te komunikaty bywają zagłuszane przez bliskich, którzy nie dopuszczają możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Depresja nie jest jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem samobójczych zamachów.

Jeśli czujesz się źle, spróbuj porozmawiać z kimś bliskim. Rozmowa z zaufaną osobą może pomóc w rozładowaniu emocji i uzyskaniu perspektywy. Szukaj wsparcia w grupie - dołącz do grupy wsparcia lub szukaj innych ludzi, którzy przeszli podobne sytuacje, co może pomóc Ci poczuć się mniej samotnie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

[email protected], fot. RG – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu