Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
11/04/2017 - 10:35

Droga częściowo zamknięta, a esemesa nie ma. System SIMS nie zadziałał?

Z mediów a nie esemesem mieszkańcy gminy Kamionka Wielka dowiedzieli się - albo jeszcze i nie, bo nie każdy ma czas na czytanie info w Internecie - o ruchu wahadłowym w Królowej Górnej. System SIMS w Kamionce Wielkiej nie zadziałał?

W publikacji SIMS, czyli co piszczy w trawie w Kamionce Wielkiej?  gminni urzędnicy zapewniali, że mieszkańcy otrzymywać będą komunikaty m.in. o robotach drogowych na terenie Kamionki Wielki w tym o remoncie mostu w Królowej Górnej i remoncie drogi Nowy Sącz – Florynka.

Link do strony rejestracyjnej podany jest na stronie internetowej gminy. Informacje mają trafiać do mieszkańców bezpłatnie, ale za rejestrację numeru trzeba zapłacić, bo do weryfikacji systemu potrzebny jest kod, który przychodzi esemesem. System jednak nie zadziałał.

4 kwietnia zarejestrowani użytkownicy komunikatora otrzymali informację o terminie zbiórki odpadów wielkogabarytowych i odwiedzinach audytora energetycznego. I to były ostatnie informacje. A dziś (11. 04.) właśnie wprowadzono ruch wahadłowy w Królowej Górnej o czym zdarzyliśmy już poinformować w publikacji

Zobacz też: Uwaga, ruch wahadłowy na drodze powiatowej w Królowej Górnej!

I choć nasz redakcyjny też jest w systemie SIMS, to wieści napłynęły do nas pocztą elektroniczną z biura prasowego powiatu a nie esemesem.

Co się stało? Odpowiedzialnego za system esemesowy urzędnika w pracy dziś nie było. Zapytaliśmy zatem w Zarządzie Dróg Powiatowych, czy i kiedy gmina dostała informację, że wykonawca prac wchodzi na plac budowy. Odpowiedź dyrektora Adama Czerwińskiego jest bardzo dyplomatyczna. – Gmina nie jest stroną w sprawie, bo to inwestycja typowo powiatowa. Na pewno system się dotrze i informacje będą sprawnie przepływać. Komunikat, który wypłynął ze starostwa powstał z naszej inicjatywy.

Ale to wymaga współpracy wszystkich zainteresowanych stron – inwestora, wykonawcy i gminy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu