Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
25/11/2020 - 11:05

Droga koło kościoła w Piątkowej przestanie w końcu straszyć. Ruszył remont

Ruszył w końcu długo wyczekiwany remont drogi w Piątkowej koło kościoła. Inwestycja zrealizowana zostanie dzięki środkom, które gmina Chełmiec otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga koło kościoła w Piątkowej przestanie w końcu straszyć. Ruszył remont

175 tysięcy dofinansowania pochodzi z dodatkowego naboru, który premier Mateusz Morawiecki uruchomił pod koniec 2020 roku. By zrealizować przedsięwzięcia gmina musiała wyłożyć drugie tyle z własnego budżetu. Ale udało się. I tak mieszkańcy sołectwa Piątkowa będą już za kilka tygodni mogli się cieszyć 300 metrami wyremontowanej i – co najważniejsze bezpieczniejszej – drogi „Krasów”.

Zobacz też: Przez kogo osiedle Łazy Marcinowickie jest bez drogi? Radni chcą konfrontacji

- Firma działa na pełnych obrotach, od rana do wieczora. Wszystko robią jak należy. Będzie stabilizacja, barierki i przejście dla pieszych. Termin wykonania prac jest 14 grudnia, ale myślę, że drogowcy uwiną się szybciej – nie kryje satysfakcji sołtys Piątkowej Tomasz Fałowski – Wańczyk zaznaczając przy okazji, że społeczność mocno liczy na to, że w przyszłym roku, przy równie sprzyjającej koniunkturze przy pozyskiwaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych, uda się wyremontować kolejną drogę w równie złym stanie technicznym, czyli drogę spinającą Piątkową z Januszową do Łęgu.

Ale to nie jedyne inwestycje drogowe, które Chełmiec realizuje w tym roku w ramach FDS. Zakończono już też bowiem remont drogi w Wielogłowach – dofinansowanie sięgnęło 433 308 zł, koszt całkowity - 1 178 493,16 zł. Dzięki inwestycji droga ma zupełnie nową podbudowę i nawierzchnię oraz odwodnienie, jest też chodnik, pobocze a wokół ośrodka zdrowia parking.

Około 1,2 miliona złotych kosztował remont drogi w Librantowej. W tym wypadku wsparcie z FDS sięgnęło 588 000 zł. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu