Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
05/10/2018 - 15:50

Drzewa na sądeckich cmentarzach oplecione są linami. Co się dzieje?

Mieszkańcy, którzy przychodzą na sądeckie cmentarze, by między innymi posprzątać groby swoich zmarłych bliskich przecierają oczy ze zdumienia. Mogą zobaczyć mężczyzn w odpowiednich zabezpieczeniach, wspinających się na wysokie, rozrośnięte drzewa. Tych na sądeckich nekropoliach nie brakuje.

Ten niecodzienny widok to nic innego, jak prace pielęgnacyjne, które o tej porze  prowadzone są na sądeckich cmentarzach. Wykonuje je specjalistyczna firma. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Rejtana, a także na cmentarzu w Gołąbkowicach jest wiele starych drzew wymagających szczególnej opieki.

- W ramach prowadzonych prac usuwamy niektóre konary drzew, szczególnie te, które rosną nisko nad grobami, konary, które zaczęły z jakiś powodów usychać, konary kruche, a także drzewa chore i suche – mówi Anna Liszka, kierownik Zakładu Pogrzebowego w Nowym Sączu, który administruje sądeckimi cmentarzami. - Prace wykonują specjaliści mający uprawnienia do robót na wysokościach. Wykorzystywane są w nich techniki wspinaczkowe.

W przyszłym tygodniu na cmentarzu komunalnym przy ul. Rejtana zostaną wycięte dwa uschnięte drzewa.

W ubiegłym tygodniu wycinkę dwóch uschniętych lip przeprowadzono na cmentarzu w Gołąbkowicach. Po ich wycięciu okazało się, że drzewa były w środku puste.

- Na prowadzone prace mamy wszystkie niezbędne zezwolenia i decyzje – zapewnia Anna Liszka.  – Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Fragmenty alejek cmentarnych, w trakcie robót są wyłączone. Te miejsca wydzielone są taśmami ostrzegawczymi.

Anna Liszka ma nadzieję, że osoby, które odwiedzają teraz cmentarze podejdą do tych niedogodności ze zrozumieniem.

[email protected], Fot. IM.

Prace pielęgnacyjne na sądeckich cmentarzach
Prace pielęgnacyjne na sądeckich cmentarzach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)