Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
17/06/2019 - 13:05

Drzewa w krynickim Parku Słotwińskim idą pod piłę

W krynickim Parku Słotwińskim, który jest obecnie modernizowany, jak informuje Urząd Miasta, dla bezpieczeństwa zostanie usuniętych 10 drzew. Odnowiony park, wraz z zamontowaną małą tężnią solankową, ma zostać oddany do użytku podczas tegorocznych wakacji.

Zaniedbane alejki spacerowe w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju są remontowane. Wymieniana jest ich nawierzchnia. Będą nowe ławki. Niedługo rozpocznie się montaż małej tężni solankowej, stylizowanej na drewniany budynek nieczynnej dziś pijalni wód mineralnych.

- „Z uwagi na trwający obecnie w Parku Słotwińskim remont nawierzchni alejek spacerowych oraz oświetlenia, a także budowę tężni solankowej, celem zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających park, została zlecona ekspertyza dendrologiczna stanu sanitarnego drzew". – informuje Urząd Miasta – „Na jej podstawie Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie. Delegatura w Nowym Sączu, wydał zezwolenie na usunięcie 10 drzew zagrażających bezpieczeństwu ludzi. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym rozpoczęła się wycinka przedmiotowych drzew”.

Nowa atrakcja Krynicy zostanie oddana dla mieszkańców i turystów podczas wakacji.

Park Słotwiński, wraz z obiektami znajdującymi się w nim jest wpisany do rejestru zabytków. 

Remont Parku Słotwińskiego przeprowadzają pracownicy Grupy Komunalnej Urzędu Miejskiego.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)