Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
16/05/2020 - 12:30

Dwóch nastolatków spadło z dachu budynku. Jeden zginął na miejscu

Do tragedii doszło dziś, 16 maja, w miejscowości Binarowa (powiat gorlicki). Dwóch młodych mężczyzn spadło z dachu budynku. Jeden z nastolatków zginął na miejscu.

Przed godziną piątą służby zostały poinformowane o upadku dwóch nastolatków z wysokości 7 metrów. Kiedy straż pojawiła się na miejscu zdarzenia, chłopcy leżeli na chodniku.

Jeden z nich był nieprzytomny. Stwierdzono u niego brak oddechu i tętna oraz ciężkie obrażenia kręgosłupa. Drugi nastolatek był świadomy, a ze względu na liczne złamania i zwichnięcia rąk i nóg, po udzieleniu pierwszej pomocy, trafił do szpitala w Gorlicach.

Akcja ratunkowa oraz zabezpieczanie miejsca wypadku trwały kilka godzin. Mimo usilnych prób – masażu serca, użycia defibrylatora i wykonaniu stabilizacji kręgosłupa – życia 17-latka nie udało się uratować.

– Co było przyczyną zdarzenia? Funkcjonariusze policji i prokuratura to ustalają – mówi oficer prasowy straży pożarnej w Gorlicach. Najprawdopodobniej chłopcy poślizgnęli się i spadli, ponieważ po wczorajszych opadach dach był mokry. Budynek jest własnością gminy, a oprócz ośrodka zdrowia znajdują się w nim także mieszkania.

Na miejscu działania ratunkowe prowadzili strażacy z JRG Gorlice, druhowie z OSP Biecz i OSP Binarowa, policja i ratownicy medyczni.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Biecz 998

Dwóch nastolatków spadło z dachu budynku. Jeden zginął na miejscu
Fot. Biecz 998


Dziękujemy za przesłanie błędu