Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
20/11/2018 - 19:30

Dyrektor Mirek zaskoczył zimę. Kierowcy, róbcie miejsce dla piaskarek

Sprawdziły się bardzo niedobre prognozy synoptyków. W Nowym Sączu pada marznący deszcz ze śniegiem, powodujący gołoledź. Temperatura spada z każdą godziną. Na ulice wyjechały piaskarki, a to oznacza, że rozpoczęła się akcja "Zima".

"Sądeczanin" już od rana alarmował sądeczan, że dzisiaj po południu nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Synoptycy ostrzegali, że w naszym regionie mogą pojawić się opady marznącego deszczu, a nawet śniegu i gwałtownie spadnie temperatura.

Prognozy te sprawdziły się co do joty

Po południu w Nowym Sączu temperatura obniżyła się. Zaczął padać marznący deszcz ze śniegiem. Jezdnie błyskawicznie pokryły się cienką, śliską warstwą śniegowej brei. Na ulice Nowego Sącza wyjechały pierwsze piaskarki.

- Do akcji "Zima" byliśmy przygotowani - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Specjalistyczny sprzęt był gotowy, by rozpocząć prace na ulicach miasta. Skoki temperatury utrzymujące się w przedziale między plus 2, a minus 2 stopnie C. są bardzo zdradzieckie, zwłaszcza przy padającym deszczu ze śniegiem. Na ulice Nowego Sącza wyjechały piaskarki. Zwracam się z apelem do kierowców. Jeśli tylko widzicie jadącą piaskarkę to umożliwiajcie jej dogodny przejazd. Szybciej wszędzie dotrze, by było bezpiecznie.

[email protected] Fot. GM.Dziękujemy za przesłanie błędu