Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
31/03/2021 - 20:10

Dzieci i nauczyciele z Berestu będą mieć nową szkołę wraz z salą gimnastyczną

W Bereście (gmina Krynica-Zdrój) powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny, wraz z salą gimnastyczną. To bardzo dobra wiadomość dla nauczycieli i dzieci. Gmina otrzymała na ten cel 3,5 mln zł.


W Bereście powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny, to bardzo dobra wiadomość dla nauczycieli i dzieci. W październiku 2020 roku ruszyła procedura administracyjna, związana z budową  nowej szkoły, wraz z salą gimnastyczną, przebudową boiska sportowego, a także budową zjazdu z drogi wewnętrznej oraz infrastrukturą techniczną tj. przebudową sieci energetycznej, teletechnicznej i gazowej.

- W ubiegłym roku przygotowaliśmy koncepcję budowy nowej szkoły w Bereście.- mówi burmistrz Piotr Ryba. - W lutym tego roku została wydana decyzja w sprawie ustalenia lokalizacji celu publicznego, niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę, a dzisiaj otrzymaliśmy informację, że z kolejnego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na złożony przez mnie wniosek.

Gmina na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bereście otrzymała kwotę 3,5 mln zł .Teraz przystąpi do procedury wyłonienia wykonawcy projektu, a po uzyskaniu wszelkich pozwoleń rozpocznie się budowa. 

(MK) fot. ilustracyjne, UMiG K-ZDziękujemy za przesłanie błędu