Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
19/09/2020 - 19:40

Dzięki interwencji Sądeczanina MPK zmieniło rozkład jazdy

Niby nic wielkiego, ale dla wygody wielu pasażerów korzystających z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego to sprawa kardynalna. Przewoźnik zgodnie z naszymi sugestiami zmodyfikował układ graficzny internetowego rozkładu jazdy.

Teraz nikt nie przegapi informacji o zmianie w układzie linii czy ograniczeniach w sposobie kursowania autobusów na określonych trasach. O co chodzi? W publikacji Rozkład jazdy MPK to „kompletny bałagan”? Parę zmian by się przydało, w ślad za sygnałem od naszego Czytelnika zwróciliśmy uwagę władzom spółki, że na jej stronie internetowej przydałyby się małe, acz znaczące dla jasności przekazu zmiany.

Tam, gdzie znaleźć można rozkład wszystkich linii była też legenda widoczna powyżej. Tyle, że nijak się ona nie przekładała na oznaczenia numeryczne. Jedynie linia nocna była oznaczona granatowym kolorem. – To w takim razie po co legenda? – pytaliśmy w imieniu pasażerów. Skąd ktoś ma wiedzieć, że akurat na wybranej przez niego trasie coś się właśnie zmieniło, że są objazdy albo że trasa jest skrócona?

Zobacz też: Ten widok łapie za serce! Pusia się znalazła i ma wymarzony dom! I to dzięki Wam

Formalnej odpowiedzi od spółki nie otrzymaliśmy, ale zadzwonił do nas wczoraj kolejny sądeczanin. Z podziękowaniami za skuteczną interwencję, bo teraz cały układ graficzny strony i oznaczenia są ze sobą spójne. Różnicę widać najlepiej porównując obie grafiki. Jeśli jeszcze macie jakieś sugestie, jesteśmy do Waszej dyspozycji. ([email protected], fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info, prt sc)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)