Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
14/10/2019 - 16:05

Dzień Edukacji Narodowej. Współcześni nauczyciele to reżyserzy nauki

Nauczyciele obchodzą swoje doroczne święto. Przypada ono w Dzień Edukacji Narodowej. Dzisiaj prezydent Nowego Sącza, podczas uroczystego spotkania w sądeckim ratuszu, dziękował nauczycielom za trud, jaki wkładają codziennie w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Były słowa uznania dla kadry pedagogicznej, która w szkołach działających na terenie Nowego Sącza kształci i wychowuje kolejne pokolenia uczniów. Nauczyciel - to zawód z misją, przynoszący uczącym między innymi sporo satysfakcji.

- Dzisiaj szczególnie, ale także w inne dni nauczyciele słyszą ciepłe słowa – powiedziała Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza nadzorująca między innymi sprawy oświatowe w mieście.  – I te słowa im się naprawdę należą.

Sala reprezentacyjna sądeckiego ratusza dosłownie pękała w szwach. Gościła „kwiat” sądeckich nauczycieli. Na uroczyste spotkanie zaproszonych zostało kilkudziesięciu wyróżniających się nauczycieli z sądeckich szkół podstawowych, jak i średnich, dla których organem prowadzącym jest miasto. Oni właśnie odebrali nagrody przyznane przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Prezydent Handzel wręczał wyróżniającym się w pracy nauczycielom nagrody, a jego zastępczyni obdarowywała ich pięknymi różami.

- Wręczając te kwiaty pozwoliłam sobie na taką uwagę – mówi wiceprezydent Magdalena Majka. – Róże są pięknymi kwiatami, ale mają kolce. Myślę, że było to symboliczne, bo taka jest codzienność nauczycieli. Te kolce, niestety są, ale owoce ich pracy są takie, jak ta symboliczna róża. Jest to bardzo wzruszający dzień dla nas wszystkich.

Dzisiaj  nagrodami pieniężnymi wyróżnionych zostało trzech dyrektorów sądeckich szkół oraz prawie 50 uczących. - Jest to chwila, że chcieliśmy pokazać, jak nauczyciele są dla nas ważni, że wiedza, jaką „wkładają do głów” młodego pokolenia jest bardzo istotna – dodała wiceprezydent Majka.

W Nowym Sączu w szkołach, dla których organem prowadzącym jest miasto uczy ponad dwa tysiące nauczycieli. Prezydent życzył im wszelkiej pomyślności, satysfakcji i osiągania znakomitych efektów w dalszej zawodowej pracy.

- W takim dniu, jak ten wracam myślami do swojej szkoły – zwrócił się do zebranego w sali ratuszowej grona pedagogicznego prezydent Ludomir Handzel. – Miałem to szczęście, że zarówno w szkole podstawowej, jak i średniej miałem fantastycznych nauczycieli, fantastycznych profesorów. Czasem było naprawdę ciężko. Osobom, które kształtują nasze dzieci należy się to proste słowo: dziękuję. W imieniu wszystkich sądeczan – rodziców z całego serca dziękuję za waszą pracę.

Nauczycielem dziękowali też młodzi sądeczanie uczęszczający do Pałacu Młodzieży.

[email protected], fot. IM.

Współcześni nauczyciele to reżyserzy nauki
Nauczyciele obchodzą swoje doroczne święto. Przypada ono w Dzień Edukacji Narodowej. Dzisiaj prezydent Nowego Sącza, podczas uroczystego spotkania w sądeckim ratuszu, dziękował nauczycielom za trud, jaki wkładają codziennie w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.


Dziękujemy za przesłanie błędu