Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
25/02/2020 - 12:15

Dzikie wysypisko w Jasiennej. Skandal! 40 worków ze śmieciami leży przy drodze

Poszukujemy sprawcy, który odpowiada za dzikie wysypisko odpadów w Jasiennej-Mieściskach. Osoby obecne na miejscu zdarzenia w 40 workach na śmieci znalazły pozostałości po pracach budowlanych. To nasz jedyny trop.

W workach znaleźć można głównie odpady budowlane i pozostałości po materiałach. Część z nich powinna trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jak podaje gmina Korzenna na swojej stronie internetowej, osoby mające jakiekolwiek informacje, które pozwoliłyby ustalić tożsamość osób odpowiedzialnych za dzikie wysypisko śmieci, proszone są o kontakt z urzędem gminy lub z policją.

Czytaj także: Korzenna: nowy harmonogram wywozu śmieci i zmieniony przebieg tras

Nielegalny transport śmieci w miejscowości Jasienna odbywa się regularnie. Ostatnio interweniowano w środę, 19 lutego br. Na miejscu znaleziono 40 worków ze śmieciami, w których zidentyfikować można było pozostałości po robotach budowlanych, m.in. opakowania po piankach, fragmenty metalowych konstrukcji, tynk, gruz, zużyte kable i wiele innych. 

Pozostawianie odpadów w niedozwolonych miejscach stanowi wykroczenie, jest ścigane przez policję i podlega karze grzywny. Apelujemy o rozsądek! W przeciwnym razie nasz region zamieni się w wysypisko śmieci.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna

Dzikie wysypisko w Jasiennej. Skandal! 40 worków ze śmieciami leży przy drodze
Zdjęcia - UG Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021