Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
31/07/2020 - 22:20

Dziś rocznica Powstania Warszawskiego. Na Sądecczyźnie zawyją syreny alarmowe

W sobotę (1 sierpnia) mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w ubiegłych latach, na Sądecczyźnie o 17 w godzinę "W", zawyją syreny alarmowe.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku o godzinie 17 na Sądecczyźnie zawyją syreny strażackie. W ten sposób zostanie uczczona 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

- Zostanie wyemitowany sygnał akustyczny w postaci dźwięku ciągłego, trwającego jedną minutę - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza. Ponadto prezydent Ludomir Handzel apeluje, aby o godzinie 17 na moment zatrzymał się ruch kołowy i pieszy.

1 sierpnia 1944 roku to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Właśnie w tym dniu o 17.00 w godzinę "W" rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Włączenie syren alarmowych ma przypominać o tym ważnym wydarzeniu w historii naszego narodu. W ten sposób od lat Polacy oddają cześć bohaterskim Powstańcom Warszawskim.

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza, uroczystości odbędą się pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy Al. Stefana Batorego w Nowym Sączu.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu