Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
22/09/2018 - 13:15

Dzisiaj koncert, jutro zbiórka na budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

Dwudziestego ósmego października zostanie odsłonięty przy ul. al. Wolności w Nowym Sączu pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Publiczna zbiórka trwa nadal. Brakuje jeszcze dwieście tysięcy złotych. Jutro (23 września) odbędzie się kolejna akcja zbierania pieniędzy na ten cel.

Czytaj także: Nowy Sącz: Wiemy, kiedy zostanie odsłonięty pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego

Zbiórka pieniędzy jest prowadzona nadal pod sądeckimi kościołami. Już jutro (23 września) wolontariusze będą zbierali pieniądze na pomnik, którego inicjatorami budowy są Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota i Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kwestujący będą stali przy Bazylice im. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Do akcji włącza się oczywiście młodzież ze Związku Strzeleckiego Strzelec

- Zbiórka prowadzona będzie przez cały dzień - mówi Tadeusz Nowak, prezes Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota w Nowym Sączu. - Puszki wolontariuszy są bardzo dobrze oznakowane. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w naszej zbiórce. W następną niedzielę odbędzie się ona pod kościołem w Zawadzie.

Inicjatorzy budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają także na kolejny koncert charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Koncert odbędzie się dzisiaj (22 września) o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W MDK  na zakończenie koncertu zostanie przeprowadzona aukcja gadżetów przekazanych na ten szczytny cel przez prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

[email protected], fot. IM.    Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)