Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
11/08/2018 - 11:20

Dzisiaj mieszkańcy Lipnicy Wielkiej pożegnają rodzinę, która zginęła w wypadku

W niedzielę 12 sierpnia rodzina, bliscy i mieszkańcy gminy Korzenna pożegnają 32-letnią Karolinę i Adama oraz 6-letniego Daniela i Oskara, którzy zginęli w wypadku w Łęce. Pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Lipnicy Wielkiej.

W Łęce w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku postawiony jest krzyż, pod którym płoną znicze. W karambolu zginęła rodzina z Lipnicy Wielkiej. Mieszkańcy gminy Korzenna wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Zobacz też Gmina Korzenna w żałobie. Strażacy i wójt odwołali zabawy taneczne

Już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia odbędzie się uroczystość pogrzebowa w kościele parafialnym w Lipnicy Wielkiej. Bliscy, znajomi i mieszkańcy pożegnają 32-letnią Karolinę i Adama, 6-letniego Daniela i Oskara, który nie zdążył się narodzić.

W ich intencji o godzinie 14.30 w kościele zostanie odmówiony różaniec. O 15 odprawiona zostania msza żałobna, po której ciała zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny.

- Straszna tragedia. Takiego pogrzebu w Lipnicy Wielkiej jeszcze nie było. Znaliśmy dobrze tę rodzinę. Zawsze bardzo życzliwi dla wszystkich. 6-letni Danielek zawsze uśmiechnięty – opowiadają ze łzami w oczach sąsiedzi zmarłej rodziny.

Zobacz też Wypadek w Łęce: cysterna staranowała trzy auta. Zginęli rodzice i dzieci [WIDEO]

W weekend w gminie Korzenna miały się odbyć liczne imprezy m.in. strażacka zabawa w Lipnicy Wielkiej, „Piana Party” w Korzennej oraz zawody makiet i szybowców oraz pokaz lotniczy.  Z powodu tragedii, która dotknęła rodzinę z Lipnicy Wielkiej, strażacy oraz wójt Leszek Skowron odwołali wszelkie zabawy taneczne.

RG, Fot. RG

Wypadek w Łęce. Zderzenie cysterny z trzema autami. Zginęli ojciec i dziecko
W Łęce w gminie Korzenna cysterna z mlekiem zderzyła się z trzema autami osobowymi. Bilans jest tragiczny. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)