Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
08/12/2019 - 07:00

Dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Można wyprosić wiele łask

Katolicy świętują dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Właśnie w tym dniu w samo południe będą przeżywać Godzinę Łaski objawioną przez Maryję w Montichiari-Fontanelle. Wierni, którzy w tym czasie będą trwać na modlitwie, mogą wyprosić wiele łask.

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny jest dogmatem wiary, który został uroczyście ogłoszony 8 grudnia 1854 roku bullą „Ineffabilis Deus” przez papieża Piusa IX.  Zgodnie z treścią tego dogmatu, Matka Boża od momentu swojego poczęcia została zachowana od grzechu pierworodnego, a także od wszelkiego grzechu, którego mogłaby się dopuścić.

W dzisiejszym dniu o godzinie 12 wierni będą przeżywać „Godzinę Łaski”. Skąd wzięło się to nabożeństwo? Matka Boska wielokrotnie ukazywała się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Pierwsze objawienie miało miejsce 24 listopada 1946 roku. Pierina zobaczyła płaczącą Maryję. Jej pierś przebijały trzy miecze. Madonna powiedziała wówczas trzy słowa: „Modlitwa, ofiara, pokuta”. Potem Matka Boska jeszcze wiele razy ukazywała się włoskiej pielęgniarce.

Do najważniejszego objawienia doszło 8 grudnia 1947 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Wówczas Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.”

Maryja zapowiedziała, że dojdzie do masowych nawróceń. Dusze zatwardziałych grzeszników zostaną poruszone łaską Bożą i na nowo będą wierne Stwórcy. Matka Boska zażyczyła sobie, aby Godzina Łaski została rozpowszechniona i ustanowiona w całym Kościele.

W jaki sposób dobrze odprawić Godzinę Łaski?

Matka Boska zachęca, aby w tym szczególnym dniu, w którym Kościół wspomina jej Niepokalane Poczęcie, udać się o godzinie 12 do świątyni i tam modlić się. Jeśli jednak nie jest to możliwe, można modlić się również w domu, w pracy, w podróży i w każdym miejscu, w którym przebywamy. Należy trwać w skupieniu na modlitwie przez godzinę. W tym czasie można medytować teksty biblijne, modlić się na różańcu, śpiewać pieśni albo po prostu trwać przez godzinę w milczącym zjednoczeniu ze Stwórcą i Matką Najświętszą. 

RG [email protected], Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)